סל הקניות שלי
פריטים בסל

קולנוע ופילוסופיה

הנרי אונגר

מחיר קטלוגי: 84 ₪


מחיר באתר: 67.2 ₪


קטגוריה: פילוסופיה והגות, קולנוע וטלוויזיה, 
הוצאה: דביר
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
ד``ר הנרי אונגר מרצה בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל-אביב. מאמריו בביקורת הספרות מופיעים בעתונים ``הארץ`` ו``ידיעות אחרונות``. ``קולנוע ופילוסופיה`` הוא ראשון בסדרה בת ששה ספרים שנועדו לבחון את שפת הקולנוע ברבדיה המרכזיים. הספרים האחרים בסדרה הם: ``להבין קולנוע - יסודות השפה הקולנועית``, ``הקולנוע הקומי``, ``מין וארוטיקה בקולנוע``, ``ספרות, תסריט וספר`` ו``הקולנוע הישראלי``. כיצד מתרגמים רעיונות לשפת הקולנוע? מהו קולנוע פטליסטי? כיצד עוזר לנו הקולנוע לפקפק במציאות ולפצח את סודו של הזמן? האם סרט טוב הוא סרט טוב רק משום שכך אומר המבקר? כאלה ואחרות הן השאלות שספר זה מציג, אגב התמודדות עם סרטים דוגמת ``תפוז מכאני``, ``בלו אפ``, ``תינוקה של רוזמרי`` ו``ראשומון`` - סרטים הנמצאים כולם על קו התפר שבין הקולנוע לפילוסופיה. הכוונה היא להוכיח שאין סרטים טובים בלי חשיבה נכונה, ושחשיבה נכונה אינה נשענת על אינטואיציה, כי אם על חוקים ברורים ואסטרטגיות מנוסחות. סדרת מה? דע! בעריכתו של פרופ` מרסלו דסקל מאוניברסיטת תל-אביב, שואפת לפתוח חלונות לדיון מחודש ולעודד חשיבה עצמית ויצירתית, בעזרת מגוון רחב של ספרים בנושאים רבים ומתחומים שונים. כל הספרים נכתבו במיוחד לסידרה זו. תקוות עורכי הסדרה שכל ספר בתחומו יספק לקוראיו מידע מתומצת, מהימן ומעודכן, בשפה פשוטה, בהירה וקפדנית.

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

על הכנסת האורחים

ז´אק דרדיה

מחיר קטלוגי: 84 ₪

מחיר באתר: 71.40 ₪

דאו דה צ´ינג

לאו צה

מחיר קטלוגי: 69 ₪

מחיר באתר: 58.70 ₪

מהם רגשות

אוסקר ברניפייה

מחיר קטלוגי: 84 ₪

מחיר באתר: 71.40 ₪

הבלתי אפשרי

ז´ורז´ בטאי

מחיר קטלוגי: 69 ₪

מחיר באתר: 58.70 ₪

ריקוד של אהבה

ד´´ר אלן ג´. קליפיין

מחיר קטלוגי: 62 ₪

מחיר באתר: 55.80 ₪

החלום והמוות

יעקב הסינג

מחיר קטלוגי: 88 ₪

מחיר באתר: 74.80 ₪

מעשה סדום פוליטי

יהונתן אלשך, רועי וגנר

מחיר קטלוגי: 84 ₪

מחיר באתר: 71.40 ₪

על אלוהים העולה על הדעת

לוינס עמנואל

"מה יכול לעלות על הדעת שאינו כבר, במובן מסוים, מוכל בה, או שאינו כבר כמידת הדעת? האם לא כדאי, כדי לאפשר למוחלט להיחשב – כדי למצוא מובן לאלוהים – להטיל ספק בכך שהמחשבה שוות-שטח לתודעה כידיעה התואמת תמיד את ההוויה, ולפיכך, שהפילוסופיה והאונטולוגיה חופפות?

האם אלוהים עולה על הדעת בהכרה ובדיאלוג על מנת שנוכל להפוך אותו לתֵמה או לפנות אליו כ´אתה´, וכך להשוותו למחשבה העוסקת בו ושואפת מלכתחילה ´להתאים את עצמה להוויה´ ושיש לה כבר את הכוונות – וההתכוונות – שיש לאונטולוגיה? או שמא, כשהוא מועיד את האני לזולת בעצם פניו של האדם האחר, לאלוהים אין כל מובן דווקא כשהוא מורה עלי?

ספר זה מבקש לטעון, שהמובן מורה על משמעות לא רק בדמותם של מסמנים – דברים, סימנים, מילים – המפנים אל מסומנים, אלא הוא מורה על משמעות באופן קדום יותר, מתוך הפנים האנושיות, כפי שאומרים להורות או לצוות. זוהי הוראה מקורית של הפנים המבקיעות שוב ושוב את צורותיהן הפלסטיות והמיוצגות, הנסגרות שוב ושוב על הקול החרישי או האילם של הצו הנאמר בהוראה המוּרה! התעוררות וייעוד המקיצים בדמותו של אני המשוחרר מעצמיותו, המשוחרר למען הרֵע, גם אם נתעקש למצוא בו רק ייצוג ותודעה עצמית."
מחיר קטלוגי: 89 ₪

מחיר באתר: 75.70 ₪