סל הקניות שלי
פריטים בסל

הקנון המדעי

נטלי אנג´יר

מחיר קטלוגי: 96 ₪


מחיר באתר: 86.4 ₪
הספר אזל

קטגוריה: מדע פופולארי, מדעים מדויקים, 
הוצאה: אחוזת בית
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
מדוע נתפס לא פעם כחובה מעיקה, והלימוד שלו נחרת בזיכרונם של רבים כחלק הפחות נעים בלימודי בית הספר: מכריחים אותנו ללמוד את יסודות המדע, ואנחנו מחכים לרגע שניחלץ מהצרה הזאת. העיתונאית, זוכת פרס פוליצר, נטלי אנג´יר חושבת שאפשר גם אחרת: היא החליטה לטפל בבהלה שלנו ממדעים ולהראות לנו עד כמה יפה, מענג ומושך יכול להיות העיסוק בכימיה, בביולוגיה, בפיזיקה, באסטרונומיה ובמדעי יסוד אחרים. אנג´יר ניגשת למדעי החיים לא במתכונת של שיעור בתיכון אלא כמסע נלהב ומרתק אל תוך היופי שבחיי היומיום. בשפה בהירה, בסבלנות ובלי התנשאות, היא מצליחה להסביר ולהוכיח שכולנו יכולים להבין דבר או שניים אפילו בפיזיקה גרעינית. סוד הקסם של הספר הזה, שהוא ספר מדע לכל אחד, טמון בין היתר בכך שאישה היא המחברת שלו. בצניעות ובאהדה, היא מתחילה כל הסבר מהתחלה, בלי להניח מראש שיש לקוראים איזשהו מטען ידע (כמו, למשל, שהן יודעים מה ההבדל בין אלקטרונים לפוטונים, ומה הם בכלל?). מתוך הסקרנות הגדולה שלה עצמה, שגרמה לה ללמוד כל חייה ולהתפרץ שוב ושוב כמו מדען אל אזורי אי-הידיעה, היא מובילה גם את הקוראים אל מחוזות שהיו שלנו וזנחנו אותם: אל מקום הסקרנות הראשונית והילדית, אל חיק הסיפוק שבגילוי העולם. נטלי אנג´יר היא כתבת לענייני מדע של ה"ניו יורק טיימס". ספריה הקודמים עסקו בחקר הסרטן, במדעי האישה ובהתנהגויות בעלי חייםץ סדרת הכתבות, שעליה זכתה בפרס פוליצר, עסקה בין היתר בפולמוס סביב פרוייקט מיפוי הגנום האנושי.

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

האב הבן והגן

מאט רידלי

מחיר קטלוגי: 89 ₪

מחיר באתר: 80.10 ₪

בין עולמות

שאול מייזליש

"ולא יושג אותו מדע אלוהי אלא לאחר מדעי הטבע" (הרמב"ם)

"מדע בלי דת צולע על ירכו, דת בלי מדע היא עיוורת" (אלברט איינשטיין)

הציר שבין עולם המדע לעולם האמונה הוא מוקד ספר השיחות שבין הפרופסור משה קוה לבין שאול מייזליש. השניים נפגשו לשיח מקורי ואמיץ על תורה ומדע, על זהות יהודית וישראלית ועל חיינו כיהודים וכבני התרבות הכללית.

בין עולמות מציע נקודות מבט רעננות ומעמיקות שייחודן הוא החיבור שבין חוכמה למעשה, בין אידיאות לבין יישומן, בין תיאוריות גדולות לבין תפיסה מציאותית. הטקסטים שנוצרו במהלך הדיאלוג שבין השניים הם ביטוי אותנטי לאסכולה ציונית-דתית המבקשת לשלב תורה עם דרך ארץ ומכאן חשיבותו של הספר כמורה דרך לתקופתנו.

פרופ´ משה קוה הוא פיזיקאי בעל שם עולמי, שזכה בפרסים רבים בתחומי המדע. במשך שמונה-עשרה שנים שימש כנשיא אוניברסיטת בר-אילן ובתקופתו צמחה האוניברסיטה ללא הכר בכל תחומי המדע וזכתה למעמד בינלאומי. הוא פעל לחיבור בין סטודנטים ממגזרים שונים, העמיק את ההשכלה הגבוהה בפריפריה ודחף והקים את הפקולטה לרפואה בגליל.
מחיר קטלוגי: 118 ₪

מחיר באתר: 106.20 ₪

ים של אוויר

גבריאל ווקר

מחיר קטלוגי: 94 ₪

מחיר באתר: 84.60 ₪