סל הקניות שלי
פריטים בסל

לתוך ארץ הדממה

פול ברוקס

מחיר קטלוגי: 88 ₪


מחיר באתר: 70.4 ₪


קטגוריה: מדע פופולארי, מוח וזיכרון, 
הוצאה: דביר
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
מהו הקשר בין המוח לנפש? איך בונה המוח את ה"אני"? מה מגדיר את ה"אני" האינדיבידואלי? איך מגיב ה"אני" על התערבות ברקמות מוחו? על שאלות אלה ואחרות מנסה לענות פול ברוקס במסעו לתוך ארץ הדממה - מוחו של האדם. בכותבו מתוך חדרו שבבית החולים, מוקף צנצנות המכילות מוחות חולים ופגועים, הוא מתאר בדייקנות בהירה של רופא שורה של אנשים שמוחם נפגע בתאונה או עקב מחלה, וברגישות של סופר הוא צולל אל תוך חייהם הפנימיים של מטופליו ובכך חושף את מעמקי הקשר בין המוח לנפש, את הדרך שבה אנו מגדירים את עצמנו. פול ברוקס, ניורופסיכולוג בעל ניסיון טיפולי עשיר, משתמש בסיפורי המטופלים כנקודת פתיחה במסעו לפיענוח הקשר בין שני הגילויים של האישיות - הפיזי והנפשי. סיפורו מגיע לשיא בפרק האחרון שבו הוא מתאר את חוויותיו ממחלת הסרטן של אשתו. "פול ברוקס הוא הכוכב החדש של הכתיבה הפסיכולוגית" אנדרו מאר, טלגרף "גאוני... קל לקריאה כמו סופלה ועם זאת בעל עומק מהדהד שירדוף אותך עד סוף ימיך." ג´ון מקרון, גרדיאן "תוספת הכתובה להפליא לספרות על המוח... הספר ירתק כל מי שמתעניין בחומר האפור בתוך ראשינו." טיים אאוט "הכתיבה והחשיבה שמאחוריה כובשות ביופיין." פרופסור סטיבן רוז

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

בין עולמות

שאול מייזליש

"ולא יושג אותו מדע אלוהי אלא לאחר מדעי הטבע" (הרמב"ם)

"מדע בלי דת צולע על ירכו, דת בלי מדע היא עיוורת" (אלברט איינשטיין)

הציר שבין עולם המדע לעולם האמונה הוא מוקד ספר השיחות שבין הפרופסור משה קוה לבין שאול מייזליש. השניים נפגשו לשיח מקורי ואמיץ על תורה ומדע, על זהות יהודית וישראלית ועל חיינו כיהודים וכבני התרבות הכללית.

בין עולמות מציע נקודות מבט רעננות ומעמיקות שייחודן הוא החיבור שבין חוכמה למעשה, בין אידיאות לבין יישומן, בין תיאוריות גדולות לבין תפיסה מציאותית. הטקסטים שנוצרו במהלך הדיאלוג שבין השניים הם ביטוי אותנטי לאסכולה ציונית-דתית המבקשת לשלב תורה עם דרך ארץ ומכאן חשיבותו של הספר כמורה דרך לתקופתנו.

פרופ´ משה קוה הוא פיזיקאי בעל שם עולמי, שזכה בפרסים רבים בתחומי המדע. במשך שמונה-עשרה שנים שימש כנשיא אוניברסיטת בר-אילן ובתקופתו צמחה האוניברסיטה ללא הכר בכל תחומי המדע וזכתה למעמד בינלאומי. הוא פעל לחיבור בין סטודנטים ממגזרים שונים, העמיק את ההשכלה הגבוהה בפריפריה ודחף והקים את הפקולטה לרפואה בגליל.
מחיר קטלוגי: 118 ₪

מחיר באתר: 94.40 ₪

צללי מדענים

אלכס לויצקי

מחיר קטלוגי: 75 ₪

מחיר באתר: 60.00 ₪

קיצור תולדות הזמן - רכה

סטיבן ו´ הוקינג

מחיר קטלוגי: 89 ₪

מחיר באתר: 71.20 ₪

סקס בעתיד

רובין בייקר

מחיר קטלוגי: 88 ₪

מחיר באתר: 70.40 ₪

מוצא המינים

צ`ארלס דרווין

מחיר קטלוגי: 97 ₪

מחיר באתר: 82.50 ₪