סל הקניות שלי
פריטים בסל

בראשית היה חינוך

אליס מילר

מחיר קטלוגי: 89 ₪


מחיר באתר: 80.1 ₪


קטגוריה: גידול ילדים וחינוך, משפחה, 
הוצאה: דביר
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
"הציבור בכללותו אינו מודע לעובדה שמה שמעוללים לילד בשנות חייו הראשונות מתנקם באופן בלתי נמנע בחברה כולה, וגם לא לעובדה שפסיכוזות, התמכרות לסמים והתנהגות עבריינית הן ביטוי מוצפן של התנסויות מוקדמות ביותר," אומרת אליס מילר, בפסיכואנליטיקאית הנודעת, שספרה הדרמה של הילד המחונן היה לרב-מכר בעולם כולו. בחלק הראשון של ספר זה מציגה מילר את "הפדגוגיה השחורה" - השיטות החינוכויות המחמירות, ולפעמים האלימות - שלאורה גדלו הורינו וסבינו. בחלק השני היא מתארת את סיפורי הילדות של כריסטיאנה פ´ המכורה לסמים, של אדולף היטלר ושל רוצח ילדים סדרתי, שבעצמם נפלו קורבן בילדותם להשפלות ולהתעללויות קשות. מסקנתה של מילר היא שעל המבוגר לתת את דעתו על מה שקרה לו בילדותו המוקדמת, כדי שלא תתקהה רגישותו וכדי שלא ימשיך בלא-דעת בשרשרת טרגית של התעללות. אליס מילר כתבה הקדמה מיוחדת למהדורה העברית של הספר. אליס מילר, פסיכואנליטיקאית, סופרת וציירת, נולדה בפולין (1923) והיגרה לשוויץ. היא פיתחה תיאוריות משלה בתחום הטיפול.

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הבנת לקויות למידה לא מילוליות

מגי מיימן

מחיר קטלוגי: 98 ₪

מחיר באתר: 88.20 ₪

השואה: שעת חינוך

שרון גבע

עם פרוץ האינתיפאדה הראשונה פורסם מאמרו המטלטל של פרופ´ יהודה אלקנה, "בזכות השכחה", שבו קרא למדינת ישראל לשכוח את השואה ולהביט קדימה אל עתידה. אלא שעל סף התבגרותו של הדור הרביעי לשואה, דומה שישראל מעדיפה להישמע לציוויו של המשורר אברהם שלונסקי, "דבר לא לשכוח – עד דור עשירי", מבלי להשתהות לרגע ולשאול: מה כבר שכחנו ועלינו לזכור, ומהו הדבר שעל הדור הבא ללמוד כדי לא לשכוח?
ספר זה עוסק בהוראת השואה כנושא מרכזי בהוויה הישראלית ומציע כיוונים חינוכיים חדשים ומקוריים בתחום. ביסודו קריאה אמיצה לחלץ את נושא השואה מרחבת הטקס בחצר בית הספר או באתר ההנצחה ולהפוך אותו נושא לדיונים ביקורתיים, ערניים ואמיצים בכיתה. כותבי הספר רואים בהוראת השואה דרך ואמצעי לקידום סובלנות, לצמצום גזענות ולאהבת אדם.
ספר ייחודי ופורץ דרך זה הוא פרי עבודתה של קבוצת מחקר בנושא חינוך ושואה במכון לחינוך מתקדם במכללת סמינר הקיבוצים.
מחיר קטלוגי: 88 ₪

מחיר באתר: 79.20 ₪

בית הספר - מדריך למשתמש

איתמר ראובני

מחיר קטלוגי: 72 ₪

מחיר באתר: 64.80 ₪

אוף גוזל - יחסי הורים ומתבגרים

עלי כ´´ץ


מחיר קטלוגי: 88 ₪

מחיר באתר: 79.20 ₪

הורות בהתאמה אישית

חדוה זלוטר


מחיר קטלוגי: 62 ₪

מחיר באתר: 55.80 ₪

מה קורה לגופי - בנים

לינדה מדארס


מחיר קטלוגי: 64 ₪

מחיר באתר: 57.60 ₪