סל הקניות שלי
פריטים בסל

השד שיצא מן הבקבוק
ההנקה ותחליפיה באמנות הצרפתית במאה התשע עשרה

גל ונטורה

מחיר קטלוגי: 118 ₪


מחיר באתר: 106.2 ₪


קטגוריה: אמנות ציור ורישום, חדשים בעיון, 
הוצאה: מאגנס
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
ההנקה נתפסה מאז ומעולם כפעולה טבעית ואינסטינקטיבית, שהבטיחה את הישרדותו של הגזע האנושי לאורך הדורות. ואולם דרך ההנקה, תדירותה והחשיבות שייחסו לה, קשורות למגמות תרבותיות משתנות, כעולה מייצוגים חזותיים של ההנקה המעידים על קשרי גומלין בינה לבין אידאולוגיות חברתיות, דתיות וכלכליות.
 
בעשורים האחרונים ניכרת בעולם המערבי מעין ´מַאניה´ בנוגע להנקה ולחשיבותה. בספר השָׁד שיצא מן הבקבוק מתחקה המחברת אחר המקורות הרעיוניים של עידוד ההנקה האימהית בחברה המערבית המודרנית, זאת באמצעות סקירה של  ייצוגי ההנקה במאות יצירות שנוצרו בצרפת בתקופה שבין המהפכה הצרפתית למלחמת העולם הראשונה. בעזרת מקורות חזותיים וטקסטואליים מגוונים, פורשת גל ונטורה את הגורמים ההיסטוריים, הפוליטיים, הדתיים והכלכליים שהשפיעו על ייצוגי ההנקה ותחליפיה באמנות הצרפתית. היא מאירה את הלכי הרוח המשתנים במאה התשע עשרה בצרפת בנוגע להנקה האימהית, שהשפעתם ניכרת גם בהאדרת ההנקה בעולם המערבי בימינו אנו.

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

מזל טוב-כתובות מצויירות מאוסף המוזי

מחיר קטלוגי: 140 ₪

מחיר באתר: 126.00 ₪

מפגשים מודרניים ציור ופיסול מן המאה

מחיר קטלוגי: 198 ₪

מחיר באתר: 178.20 ₪

שורו הביטו וראו/אליק מישורי

מישורי אליק

מחיר קטלוגי: 138 ₪

מחיר באתר: 124.20 ₪

דימויים וימים

דורון בר-אדון

מחיר קטלוגי: 120 ₪

מחיר באתר: 108.00 ₪

תמונת עבר
שי לירחמיאל כהן

עזרא מנדלסון

תמונת עבר: שי לירחמיאל כהן הוא אסופה ייחודית של מחקרים היסטוריים הבוחנים את הקשר בין ההיסטוריה היהודית המודרנית לבין הדימוי החזותי והאמנות לסוגיה. זהו תחום מחקר שבעל היובל, פרופ´ ירחמיאל (ריצ´י) כהן, עסק בו וסלל בו דרכים חדשות. כהן ראה בו כלי מחקרי חשוב לחקר היהודים בעת החדשה, כדבריו: ´דימויים וייצוגים של הגוף פותחים בפנינו זווית ראייה... המאפשרת למַפּוֹת ולהעריך את תהליך ההיטמעות היהודית בתרבות ובחברה האירופית´.

השילוב בין היסטוריה לאמנות בכלל, והשימוש ביצירות אמנות כמקור היסטורי בפרט, הולכים ומתרחבים בשדה המחקר, וספר זה מוסיף לו נדבך חשוב ומעמיק. תמונת עבר נחלק לארבעה שערים: (א) דיוקנאות, לבוש והיסטוריה יהודית בתפוצות; (ב) אמנים ונושאים יהודיים; (ג) יהודים בתפוצות ועולמם החזותי; (ד) בארץ-ישראל ובמדינת ישראל. מחברי המאמרים הם חוקרים מן הארץ וגם מחוצה לה. הספר מלווה באיורים רבים.
מחיר קטלוגי: 128.7 ₪

מחיר באתר: 115.80 ₪

דיוקנאות

חיים טופול

פורטרטים
מחיר קטלוגי: 99 ₪

מחיר באתר: 89.10 ₪

אריה למדן תחריטים והרהורים

אריה למדן


מחיר קטלוגי: 170 ₪

מחיר באתר: 153.00 ₪

להחזיר לספק*אוסף סם שפיגל (אמנות אי

מחיר קטלוגי: 97 ₪

מחיר באתר: 87.30 ₪