סל הקניות שלי
פריטים בסל

מהעולם הפנימי
חינוך, למידה והוראה אקזיסטנציאלים

אבי כספי

מחיר קטלוגי: 80 ₪


מחיר באתר: 72 ₪


קטגוריה: גידול ילדים וחינוך, 
הוצאה: עקד
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
האקזיסטנציאליזם הוא גישה פילוסופית ותיקה, שהוליכה לתורה פסיכולוגית מקבילה המבוססת על עקרונותיה, ושהביאה בעצמה לתורה חינוכית - לימודית, מעמיקה ויחודית.
גישת החינוך והלמידה האקזיטנציאלית, איננה טכניקה בלבד, איננה עוד מתודה; היא קונספציה חינוכית, תפיסת עולם ודרך חיים; ככל שהעוסקים בה, מורים ותלמידים כאחד, יאמינו בה, יראו בה דרך חיים, ינהגו לפיה גם מעבר לגבולות הכתה, כך תהייה יעילה ואיכותית יותר.
בתרבותנו אנו זקוקים לשינוי מסויים, שיפנה את חיינו לאפיקים אנושיים שיהוו כבוד לרוח האנושית, לאדם באשר הוא אדם, שינוי שירומם את הנשגבות שבחיינו בעולם זה, שירומם אותנו למדרגות אנושיות גבוהות, שיוכל לאפשר לנו לממש את עצמנו, להביע בצורה מלאה ככל הניתן את הפוטנציאל האדיר הטמון בנו, שינוי שיקל ולו אף במעט על הסבל הקיים בעולם ויהפוך את החיים לחוויה מאתגרת ומתגמלת.
בספר זה מביא המחבר בלשון ברורה וסדורה את עקרונות הפילוסופיה האקזיסטנציאליסטית, את עקרונות הפסיכולוגיה האקזיסטנציאליסטית  ובעיקר את התורה החינוכית הנובעת מהן. זהו ספר המיועד לאוהבי הלמידה, ההוראה והחינוך; לתלמידים, למורים, לפרחי הוראה ולהורים; לחינוכאים מקצועיים ולכל מי שרואה בחינוך ובלמידה מעשה יסודי לבריאות ולהתקדמות הפרט והחברה. זהו ספר למכבדי האדם ולאוהבי האדם; זהו ספר למי אשר מעוניין לשפר למידתו, הוראתו ודרכי החינוך שלו, אך יותר מכל למי אשר מעוניין לצאת למסע לא ארוך של חשיבה, של אימות דעותיו, של ראיית עוד דרך - וטובה מאוד, לשיפור מכלול חייו.
 
ד"ר אבי כספי מלמד אנטומיה בביה"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית ובחוג המשולב למדעי החברה[והחיים] באוניברסיטת בר אילן. כמו כן, הוא עוסק רבות בתחום מדעי ההתנהגות. 

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

במזל תאומים

דויד קוהלת

מחיר קטלוגי: 64 ₪

מחיר באתר: 57.60 ₪