סל הקניות שלי
פריטים בסל

הקרב על הבית

גלעד שר

מחיר קטלוגי: 84 ₪


מחיר באתר: 75.6 ₪


קטגוריה: פוליטיקה ומדיניות, תקשורת ועיתונאות, צבא ביטחון ומלחמה, ישראל - חברה ומדינה, חדשים בעיון, 
הוצאה: משכל
דירוג הקוראים:
דרג/י את הספר: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים


   תקציר
"בלב המחלוקת הפנימית בישראל עומד הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ועומדות נגזרותיו: שאלת ההתנחלויות, שאלת שלמות העם לעומת שלמות הארץ. אנו צועדים על קרום דק, ומתחתיו גועש ורותח הסכסוך הזה – לעתים גלוי ואלים על פני השטח, לפעמים נסתר מן העין ושקט. אך הוא קיים גם קיים, ומכרסם בהווייתנו כְּעָם גם אם נתעלם ממנו".
כך פותח גלעד שר את ספרו החדש, "הקרב על הבית". בראש ובראשונה, שר הוא פטריוט ישראלי, החרד לעתידה ולדמותה של מולדתו. "שליטתה של ישראל בשטחים הפלסטינים, כעת כבר בשלהי העשור החמישי שלה, אינה מוסרית, אינה תואמת את האתוס היהודי, אינה בטוחה, ואינה לגיטימית. היא מזיקה למדינה מבית ומחוץ. היא פוגעת בביטחון הלאומי. היא מובילה את המפעל הציוני אל סיומו. אסור לתת לזה לקרות".
"הקרב על הבית" סוקר בקצרה את ההיסטוריה היהודית והציונית, מנתח לעומק את ההישגים ואת השגיאות, ומזהיר מפני קיפאון ואפס מעשה מדיני. כמי שאמון לא רק על חשיבה אלא גם על ביצוע בזירות לאומיות של ביטחון ומדיניות, שר מציע דרכים מעשיות להתקדם.
 
"הקרב על הבית" הוא ספר חובה לכל ישראלי שמוכן לחפש את הדרך הנכונה, המשותפת, להבטחת עתידנו ועתיד הדורות הבאים במדינה ציונית נאורה.

גלעד שר, יליד 1953, אל"מ (מיל.) ועורך-דין בעל מוניטין, היה ממנהלי המו"מ המדיני בשנים 1999-2001 ומנהל לשכת ראש הממשלה אהוד ברק. בין היתר הוא חוקר בכיר במרכז למחקרי ביטחון לאומי (INSS) ומנהל בו את המרכז למשא-ומתן יישומי. שר החוץ לשעבר, שלמה בן-עמי, כתב עליו: "מעולם לא פגשתי איש ששילב כמוהו תבונה וניסיון עם מקצועיות מושלמת ודיסקרטיות שאין גבוהה ממנה". הוא זכה להערכה ממדינאים ישראליים ועולמיים, ובהם הנשיא קלינטון, שהודה לו אישית, "על עבודתך הקשה למען עתיד אחר לעמכם ולשכניכם".

   תגובות קוראים

לחץ לסגירה
   ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ש´´ס - הרוח והכח

מנחם רהט

מחיר קטלוגי: 74 ₪

מחיר באתר: 66.60 ₪

חזבאללה בין איראן ולבנון

שמעון שפירא

מחיר קטלוגי: 76 ₪

מחיר באתר: 68.40 ₪

היהודי האמריקני

ב. הלפרין

מחיר קטלוגי: 59 ₪

מחיר באתר: 53.10 ₪

מבחן הפריימריס

עליזה בר

מחיר קטלוגי: 50 ₪

מחיר באתר: 45.00 ₪

התחייה הלאומית הפלסטינית

משה שמש


מחיר קטלוגי: 96 ₪

מחיר באתר: 86.40 ₪

למי ייללו התנים

שמואל שניידר


מחיר קטלוגי: 99 ₪

מחיר באתר: 89.10 ₪

הישראלים האחרונים

ד´´ר דוד אוחנה

מחיר קטלוגי: 66 ₪

מחיר באתר: 59.40 ₪

עם מבט אל העתיד

תבל סילינצקי

מחיר קטלוגי: 35 ₪

מחיר באתר: 31.50 ₪