דף הבית > אסטריקס

אסטריקס

2 ספרים ב- 90 ש"ח , ספר שלישי ב - 30 ש"ח
אסטריקס הגאלי/ אסטריקס 1

אסטריקס הגאלי/ אסטריקס 1

רנה גוסיני
מחיר מכירה 84 ₪
2 ספרים ב- 90 ש"ח , ספר שלישי ב - 30 ש"ח
אסטריקס וקליאופטרה

אסטריקס וקליאופטרה

רנה גוסיני
מחיר מכירה 84 ₪

מבט משעשע של קומיקס לכאורה היסטורי

אסטריקס היא סדרת קומיקס צרפתית פופולרית שנוצרה על ידי הסופר רנה גוסיני והמאייר אלברט אודרזו. הסדרה מתרחשת בגאליה העתיקה (צרפת של היום) בתקופת הכיבושים הרומיים של יוליוס קיסר. הוא עוקב אחר הרפתקאותיו של כפר קטן של גאלים בלתי ניתנים לשליטה, בעלי כוח על אנושי הודות לשיקוי קסם שרקח הדרואיד שלהם. שתי הדמויות הראשיות בסדרה הן אסטריקס, לוחם חכם וזעיר, וחברו הטוב, אובליקס, איש גדול וקצת מגושם שנפל לשיקוי בילדותו ולכן יש לו כוח על קבוע. הנחת היסוד הסדרה היא, שהכפר הגאלי הוא המקום היחיד בגאליה שלא נכבש על ידי הרומאים, הודות לשיקוי הקסם של תושבי הכפר והתנגדותם חסרת הפחד. הרומאים מתוארים כמטופשים ומשעשעים. כל חוברת מתרכזת בדרך כלל סביב מזימה של הרומאים לכבוש את הכפר או אתגר אחר שהגאלים צריכים להתגבר עליו, לעתים קרובות בעזרת שכלם ושיקוי הקסם.

 

סוד הקסם של אסטריקס

מה שהופך את אסטריקס לייחודית ואהובה על קוראים במגוון גילאים ברחבי העולם הם אלמנטים כמו:

  • הומור: הסדרה ידועה במשחקי המילים החכמים שלה, משחקי מילים והומור שמושכים ילדים ומבוגרים כאחד. לעתים קרובות יש שימוש בסאטירה ובפרודיה כדי להגיב על נושאים היסטוריים ועכשוויים.
  • הפניות היסטוריות ותרבותיות: הסדרה עשירה עשיר בהתייחסויות היסטוריות ותרבותיות, המספקת מבט הומוריסטי על ההיסטוריה העתיקה. הדמויות נתקלות בדמויות ואירועים היסטוריים שונים, ומוסיפות עומק לסיפור.
  • יצירות אמנות עם דמויות חזקות: יצירת האמנות המפורטת והאקספרסיבית של אלברט אודרזו היא מאפיין מכונן של הסדרה. הדמויות ייחודיות מבחינה ויזואלית. בנוסף, אסטריקס ואובליקס הם דמויות חביבות בעלות אישיות מובהקת, והדינמיות שלהן מניעה הרבה מההומור וההרפתקאות בסדרה.