דף הבית > ג'וסף קונרד

ג'וסף קונרד

לב החשכה

לב החשכה

גוזף קונרד
מחיר מכירה 88 ₪
לב האפלה-מוצב של קדמה

לב האפלה-מוצב של קדמה

גוזף קונרד
מחיר מכירה 78 ₪
לב האפלה קלאסי כי

לב האפלה קלאסי כי

גוזף קונרד
מחיר מכירה 15 ₪
אזל
לורד גים

לורד גים

גוזף קונרד
מחיר מכירה 84 ₪
אזל
לורד ג'ים

לורד ג'ים

גוזף קונרד
מחיר מכירה 98 ₪
40% הנחה על הספר השני
פריה של שבעת האיים

פריה של שבעת האיים

גוזף קונרד
מחיר מכירה 60 ₪
המלשין

המלשין

גוזף קונרד
מחיר מכירה 50 ₪
האידיוטים אנרכיסט

האידיוטים אנרכיסט

גוזף קונרד
מחיר מכירה 60 ₪
בלב האפלה

בלב האפלה

גוזף קונרד
מחיר מכירה 98 ₪

ספרות שמספרת את האדם והאנושות

ג'וזף קונרד היה סופר פולני-בריטי שנחשב כאחד מגדולי הסופרים של השפה האנגלית. הוא ידוע בעיקר בזכות יצירותיו הבדיוניות החזקות והמורכבות, לעתים קרובות בוחן נושאים של אימפריאליזם, קולוניאליזם, מוסר ונפש האדם. למשל בספרו "לורד ג'ים", מיטיב קונרד לבחון נושאים של אשמה, גאולה וכבוד. הוא מספר את סיפורו של ג'ים, איש ים צעיר המתמודד עם דילמה מוסרית לאחר ספינה טרופה והופך למנודה בעיני החברה. ההתבוננות המרתקת שמציע קונרד דרך עלילת סיפורו מעוררת אצל הקוראים מחשבה.

 

להתבונן לאדם בעיניים

ליצירותיו של קונרד הייתה השפעה משמעותית על הספרות המודרנית והן ממשיכות להיחקר ולהעריץ על החקר המעמיק של הטבע האנושי והמורכבות של המצב האנושי. מורשתו כאמן פרוזה אנגלית וכחלוץ ספרותי מחזיקה מעמד עד היום. דוגמה לכך היא ספרו "לב האפלה" אולי היצירה המפורסמת ביותר של קונרד, שזכתה לשבחים רבים. הסיפור עוקב אחר מסעו של צ'ארלס מארלו במעלה נהר קונגו אל לב אפריקה, שם הוא נתקל בחושך בתוך הטבע האנושי וצופה בזוועות הקולוניאליזם והניצול.

 

אומץ בכתיבת האמת

כתיבתו של ג'וזף קונרד מאופיינת בכמה מאפיינים מובהקים שהפכו את יצירותיו למחזיקות מעמד ומשפיעות בעולם הספרות וביניהם:

חקר הקולוניאליזם והאימפריאליזם: רבות מיצירותיו של קונרד חוקרות נושאים הקשורים להשפעת הקולוניאליזם והאימפריאליזם הן על המתיישבים והן על המתנחלים. הוא מבקר את היוהרה והדעיכה המוסרית שליוו לעתים קרובות את התפשטות אירופה לארצות זרות.

תיאורים חיים של הים והסביבה הימית: חוויותיו של קונרד עצמו כמלח משתקפות בתיאורים החיים והמעוררים שלו של הים והסביבות הימיות. כתיבתו לוכדת את תחושת הבידוד, ההרפתקה והסכנה הקשורים לחיים בים, אחד הנושאים המרתקים את האנושות עד היום.

נושאים של בידוד וניכור: רבות מדמויותיו של קונרד חוות תחושות של בידוד וניכור, בין אם בשל מסעותיהן הפיזיים לארצות רחוקות או בשל המאבקים הפסיכולוגיים שלהם עם אשמה ומוסר.

 

כתיבתו של קונרד ידועה בזכות העומק, המורכבות והחקירה של נושאים אוניברסליים. יכולתו לחקור את נפש האדם וביקורת התובנה שלו על נושאים חברתיים חיזקו את מקומו כאחד הסופרים המשמעותיים והמשפיעים ביותר בספרות.