דף הבית > הילה בלום

הילה בלום

הביקור / הילה בלום

הביקור / הילה בלום

בלום הילה
מחיר מכירה 92 ₪
אזל

הילה בלום נולדה בשנת 1969 בירושלים וחיה מספר שנים עם משפחתה השורשית בהוואי, עקב שליחותו המקצועית של האב. חזרה לארץ כדי להתגייס לצה"ל והתקבלה לשירות ככתבת בשבועון "במחנה". עבדה ככתבת "בידיעות אחרונות" במוסף התרבות ו"בעיתון ירושלים" של רשת ידיעות תקשורת. בלום עסקה במשך שנים בעריכת ספרים בהוצאת זמורה ביתן וספרים של אשכול נבו ואתגר קרת עברו תחת עריכתה המשובחת והמקצועית.
ספרה "איך לאהוב את ביתך" זיכה אותה בפרס ספיר לשנת 2021. הספר הינו רומן העוסק בתא המשפחתי, מביא עמו קורטוב של מתח המקבל דחיפה עוצמתית מהמילים החזקות בהן משתמשת הסופרת, הממלאות את הגוף באדרנלין. כנראה שכל מי שהיה או שהוא עכשיו הורה או, כל מי שהיה בעבר ילד ייהנה ויזדהה עם הסיפור. במרכזו של רומן עוצמתי זה עומדת משפחה קטנה בת שלוש נפשות, שנסחפות אל תוך מערבולת רגשית הנובעת מטעויות לא מכוונות של כל אחת מהדמויות. דרמה פסיכולוגית מטלטלת ומדויקת, המסופרת בעוצמה המתובלת בחכמת חיים רבה.
ספרה "הביקור", ספר העוסק במשפחה החדשה מנקודת מבט המשלבת בנשימה אחת, כעס, כאב וצחוק. העלילה מתפתחת, הן מעצם הפעולות שמבצעים הגיבורים והן בשל הפעולות שאינן מתבצעות, וחשוב היה שתתבצענה. הספר מעלה שאלות רבות הקשורות למהות העמוקה של החיים ולבעיות מוסריות שבתנאים מסוימים, משפחה עלולה לחוות.
בשנת 2021 זכתה בלום גם בפרס ראש הממשלה ליצירה, על שם ראש הממשלה לוי אשכול.