דף הבית > אפוקליפסה אף פעם
אפוקליפסה אף פעם

אפוקליפסה אף פעם

         

תקציר

רק אנשים בודדים בעולם יכולים להתחרות עם מסירותו ארוכת השנים של מייקל שלנברגר להגנת הסביבה, להתמודדות עם משבר האקלים ולהגנה על בעלי חיים. בשנים האחרונות גברה אצלו ההכרה כי התנועה הסביבתית העולמית איבדה את דרכה. דובריה המרכזיים מבהילים את אוכלוסיית העולם בלי הצדקה, מאיימים עליה בתרחישים חסרי שחר, מסלפים נתונים, וחמור מכול: מפריעים למאמץ להשיג אנרגיה נקייה וחסכונית. דווקא "סביבתנים" אלה מסכנים את האדם ואת הסביבה מתוך בורות ואפילו בשירותם של בעלי אינטרס בתעשיית הפחם והנפט.

את המידע הרב והממוסמך שברשותו חולק עכשיו שלנברגר עם הציבור בספרו אפוקליפסה אף פעם. זהו ספר חובה לכל מי שעתיד האקלים, העולם והאדם יקר לו, ואשר מבקש לגבש עמדה מושכלת כלפי הסוגיות הבוערות הנוגעות לסביבה: משאלת הטבעונות, דרך סוגיית מחזור הפלסטיק והפגיעה בחיות הים, עד לשאלת האנרגיות המתחדשות, הדלקים המאובנים והאנרגיה הגרעינית.

 

* הייתכן שהצמיחה הכלכלית מגדילה את שטחי היער בעולם?

* כיצד דווקא הפלסטיק והנפט הצילו את הפילים, הצבים והלווייתנים?

* האומנם החקלאות הימית והחקלאות התעשייתית מסכנות את עתיד חיות הבר?

* מהי האנרגיה היעילה והנקייה בעולם, ומדוע רוב הסביבתנים מתנגדים לה?

 

מייקל שלנברגר, פעיל סביבה אמריקני יליד 1971, הקים סניף של אמנסטי בבית ספרו עוד בהיותו בן 15, ומאז חייו קודש לפעילות סביבתית ולעזרה לאוכלוסיות חלשות. הוא הוכרז "גיבור הסביבה" של מגזין 'טיים', ומונה בשנה החולפת למבקר מומחה מטעם הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים (IPCC). כיום עומד בראש מכון המחקר 'קדמה סביבתית' בברקלי.


מחיר באתר: 49 ₪

מחיר קטלוגי: 108

Powered by Blacknet.co.il