דף הבית > ארץ הפלאות מיד שנייה
ארץ הפלאות מיד שנייה

ארץ הפלאות מיד שנייה

         

תקציר

הטירוף נמצא מעבר לפינה. כל אדם, אומה, מדינה יכולים להגיע אליו בקלות. והטירוף מחסל כל חלקה טובה שנשארה. כי כולם שבויים של עצמם ועברו שטיפת מוח שהקהתה את חושיהם, עקרה את מצפונם, סיממה את חשיבתם. וכך צעד אחר צעד הגיעה החרפה לידי מימוש אכזרי, ללא סיכוי כלשהוא לחמוק ממנה, לעכב אותה או למחות כלפיה.
 
הדמויות המכבבות כאן הן חלק מהדוקטרינציה השיטתית שעברו בתוך פרק זמן קצר על ידי מחוללי הנאציזם. הן מגלות אדישות כלפי הנורא מכול, עושות את מלאכתן בעיוורון, חוגגות את ניצחונן ושותות לשכרה. גם הן קורבנות של השיטה עצמה ואינן משאירות בלבן ספק כלשהו או תמיהה כלפי המתרחש.

רומן היסטורי-פסיכולוגי-פילוסופי זה לא ישאיר את קוראי הספר אדישים למה שהתחולל בגרמניה הווימארית בסוף שנות הﬠשרים, לאחר ﬠליית הנאצים לשלטון ובמיוחד בשנות המלחמה 1945-1939. הוא מתאר את גלישתה של גרמניה השפויה אל ההרס והחורבן. רפובליקת ויימאר הולכת ומתפוררת וﬠל חורבותיה ﬠולה הכוח ההיטלרי השטני - "הלאומנות תיבנה מחורבנו של הליברליזם".
 
בספר מתוארת התקופה הנאצית ﬠל כל טירופיה ושיגﬠונותיה, אשר מוליכים בין השאר להשמדת יהודי אירופה. הרומן הזה מביא תמונה רחבה של התקופה ההיא, ﬠל כל גווניה ומשמﬠויותיה. במקביל, באים לידי ביטוי גם נושאים אוניברסליים, אשר אינם קשורים לנאציזם ﬠצמו, אך הם שזורים בﬠלילה לכל אורכה וﬠוברים בה כחוט השני. 

מחיר באתר: 64.8 ₪

מחיר קטלוגי: 72

Powered by Blacknet.co.il