דף הבית > בחדרים אחרים פלאים אחרים
בחדרים אחרים פלאים אחרים

בחדרים אחרים פלאים אחרים

         

תקציר

הוכרז כאחד מעשרת הספרים המובילים של 2009!

קובץ הסיפורים בחדרים אחרים, פלאים אחרים חושף בפני הקוראים שלל דמויות צבעוניות המגלמות בתוכן שיאים של הומור ועצב האנושי. אשת החברה הגבוהה, בת למשפחה מנוונת, מואסת במסיבות האינסופיות, בשתייה ובסמים, ובניסיון להמציא את עצמה מחדש מתחתנת עם בעל קרקעות צעיר; חשמלאי זריז כפיים מפרנס את שתים-עשרה בנותיו בעזרת כושר המצאתו ותחבולותיו, אך כמעט מאבד את כל מה שעמל למענו ברגע אחד; פועל מזדקן מרוויח די כסף להתחתן עם נערה הלוקה בשכלה, אך מואשם ברצח עם היעלמותה זמן קצר לאחר החתונה.

הסיפורים נטווים סביב משפחה פקיסטנית מורחבת של בעלי קרקעות ושל הדמויות השונות המקיפות אותה. הדמויות, הכרוכות זו בזו לבלי התר, מתעמתות עם היתרונות והמגבלות שבמעמדן, עם נטישת המנהגים הישנים ועם הזעזוע הכרוך בשינוי. האהבות, ההישגים, אי-ההבנות והטרגדיות של הקבוצה המגוונת הזאת חושפים מורכבות מעמדית ותרבותית מרתקת בפקיסטן.
בחדרים אחרים, פלאים אחרים מעיד על לידתו של כישרון ספרותי בולט.

"אבק, תשוקה, ריח מתוק של יסמין, צחנת השחיתות, מאבק מעמדות – יופייה של פקיסטן המודרנית המתערבב עם אכזריותה בקובץ הסיפורים המשובח של מוּעינוּדין... מבין הסיפורים השלובים הללו מתפרצים אלינו הצבעים העזים של ארץ הולדתו, ושל מהות הטבע האנושי עצמו."
– פיפל מגזין

דַניאל מוּעינוּדין גדל בלאהור שבפקיסטן, למד במכללת דרטמות´ ובפקולטה למשפטים של אוניברסיטת ייל. לאחר שעבד כעורך דין בניו יורק במשך כמה שנים, חזר לפקיסטן כדי לנהל את חוות המשפחה.

בחדרים אחרים, פלאים אחרים זכה בפרס הסיפור לשנת 2009, היה מועמד סופי לפרס פוליצר, ולפרסים מכובדים אחרים.
מתוך המסקנות של ועדת פרס פוליצר: "קובץ סיפורים בנוי להפליא החושף את הקורא המערבי לתקוות, לחלומות ולדרמות של מגוון דמויות בפקיסטן הפיאודלית. התוצאה היא הישג אסתטי כמו גם תרבותי."

מדברי המבקרים:
דניאל מוּעינוּדין מאיר את פקיסטן באור צלול וחד, ומעיר לחיים את תרבותה ואנשיה. הוא משתמש בדימויים ברורים וצלולים ובפרוזה מאופקת וחסכנית, שלא חסרות בה נגיעות של רוך וליריות. אוסף סיפורים מדהים... המחבר בין השורשיות הכפרית האינטימית וההומור העדין של ר"ק נראיין ובין התחכום הספרותי והכתיבה המסוגננת של ג´ומפה להירי. הסיפורים מאוכלסים בדמויות מרתקות ומצודדות, ונפרשים במקוריות ובהינף נחרץ האופייני לקלאסיקות נצחיות.

"בחדרים אחרים מבשר את בואו של כישרון ספרותי מתוחכם ביותר."
 - הגארדיאן

"לכתיבה כאן יש יופי מזכך...זהו קובץ נפלא."
 - דיילי טלגרף


מחיר באתר: 79.2 ₪

מחיר קטלוגי: 88

Powered by Blacknet.co.il