דף הבית > גברת דאלוויי
גברת דאלוויי

גברת דאלוויי

         

תקציר

גברת דאלוויי הוא סיפור ב`זרם התודעה` על יום אחד בחייה של גיבורת הרומן – מפגש פנימי בין עבר והווה: ישה מן החברה הגבוהה עורכת מסיבה, אדם שאהב אותה שב מהודו, גבר צעיר הסובל מהלם המלחמה מאבד את עצמו לדעת; אך בשביל וירג`יניה וולף די באלה כדי להציג בפנינו את החיים כמשהו המצוי בתהליך מתמיד של יצירה – משהו המשתנה ללא הפוגה מרגע לרגע כל הנפשות הפעילות מודעות בעוצמה לרגעים החולפים – דבר המעשיר את הסיפור במורכבות מיוחדת, ברגישות ובחשש מתמיד מפני העולם המוחשי הסובב אותם.

וירג`יניה וולף סופרת, מבקרת, כותבת מסות, נמנית עם חשובי הסופרים של המאה העשרים, וממעצבי רומן `זרם התודעה` ויחד עם ג`יימס ג`ויס ומרסל פרוסט נחשבת לאחת מיוצרי הרומן המודרני.

את מקומה בספרות כבשה לה בזכות סגנונה האישי העדין, ובייחוד בזכות חידושיה בצורת הרומן. ברומנים שלה הקדישה מעט תשומת לב לעלילה ולאירועים דרמטיים, לעומת זאת נתנה ביטוי לקשת מגוונת של רגשות ותחושות בצורה שכמעט שום סופר לא ניסה לפניה. המבקר האנגלי, ג`ון להמן, כתב: ``ייתכן שלא ניתן כלל לנתח ולהסביר את הדבר הנותן ערך יחיד במינו ליצירותיה, אולם אין ספק שבתולדות הרומן האנגלי לא הביע שום סופר דברים כה עמוקים על הקיום האנושי, באמצעים כה מצומצמים.``

מחיר באתר: 88.2 ₪

מחיר קטלוגי: 98

Powered by Blacknet.co.il