דף הבית > גורו יוגה
גורו יוגה

גורו יוגה

         

תקציר

ספר זה הוא השני בסדרה של ספרים בהוצאת "לב הדהרמה", המגישים לקורא העברי פנינים מתוך ספרות החוכמה הקלאסית העתיקה, או מדבריהם של מורים דגולים בני זמננו, בתרגום מקורי לעברית ובהגשה ישימה לחיינו כאן ועכשיו.

בספר זה מוגש תרגום תיאורו של קן רינפוצ´ה גשה לובסנג תרצ´ין לתפילה "אלפי מלאכים ברקיעים של עדנה", אחת הידועות והחשובות ביורת במסורת התרגול הטיבטית. גשה לובסנג תרצ´ין ("גשה" הוא תואר טיבטי המקביל לדוקטור לפילוסופיה) היה נזיר בודהיסטי אשר השלים את לימודי הסוטרה באוניברסיטת מנזר סרה-מיי (1953-1929) ולימודי טנטרה באוניברסיטת מנזר גיו-מיי (1959-1953) בלהאסה אשר בטיבט. החל בשנת 1972 לימד גשה לובסנג תרצ´ין קהל אמריקאי בארה"ב פילוסופיה ולוגיקה בודהיסטית ואת השפה הטיבטית. בהמשך מונה על-ידי ה"ק הדלאי לאמה לראשות מנזר סרה-מיי, וקיבל את התואר רינפוצ´ה. בעקבות זאת התייחסו אליו תלמידיו המסורים בשם "קן רינופצ´ה". קן רינפוצ´ה עזב את גופו בניו-ג´רזי בשנת 2004, לאחר למעלה משלושים שנה של הוראת הדהרמה לתלמידיו בארה"ב.

חומר לימודי זה מכיל תמלולים של ארבעה שיעורים אשר ניתנו בסתיו 1976 על-ידי קן רינפוצ´ה גשה לובסנג תרצ´ין, לקבוצת תלמידיו בעיר ושינגטון, במרכז MSTC (Mahayana Sutra and Tantra). בשל היות תרגול הגורו-יוגה מכלול שלם, עלה הרעיון כי רצוי שלימוד זה, שניתן על-ידי קן רינפוצ´ה, יירשם באופן שיעזור לתלמידים לבסס היטב את תרגולם המדיטטיבי. למטרה זו צורף מדריך ההיגוי לטקסט המקור שנועד לעזור בשינונו. תרגומה של לאמה דבורה צביאלי לטקסט המקור מצורף לביאור.

ספר זה תורגם, נערך והופק באהבה רבה ובחסדם של אנשים רבים. כל ההכנסות מספר זה מוקדשות במלואן להפקת ספרים נוספים בסדרה זו.

מחיר באתר: 73.8 ₪

מחיר קטלוגי: 82

Powered by Blacknet.co.il