דף הבית > גלילאו ומכחישי המדע
גלילאו ומכחישי המדע

גלילאו ומכחישי המדע

         

תקציר

גלילאו גליליי הוא אחד המדענים הדגולים והמרתקים ביותר בתולדות האנושות. הדרמה שאפפה את חייו ואת מותו; התושייה המזהירה שגילה בניסוייו במכניקה; אומץ הלב שהפגין בהגנתו על השקפותיו; הצלחתו הכבירה בהפצת ממצאיו ובהנגשתם לציבור; ורעיונותיו שהניחו את היסודות שעליהם נבנה המדע המודרני – בזכות כל אלה גלילאו וסיפורו הם בני אלמוות. מפליא להיווכח עד כמה סיפורו של גלילאו רלוונטי לימינו. בעולם שבו ממשלות מחזיקות בעמדות אנטי־מדעיות, מכחישי המדע תופסים עמדות מפתח, עימותים בין המדע והדת מתנהלים בלי שום צורך, והתהום בין מדעי הרוח למדעים המדויקים הולכת ומעמיקה, סיפורו של גלילאו משמש בראש ובראשונה כתזכורת רבת־עוצמה לחשיבותו של חופש המחשבה.

גלילאו ומכחישי המדע – ביוגרפיה מבריקה וקריאה המביאה פרשנות מרעננת, נהירה ומאירת עיניים על חייו והישגיו של גלילאו. הספר שופך אור חדש על תגליותיו ועל קריאת התיגר שלו מול מכחישי המדע, בעלילה מרתקת שיש בה מסר חשוב לימינו אנו.

מריו ליביו הוא אסטרופיזיקאי בעל שם בינלאומי, מחבר ספרי עיון ומרצה מבוקש. ספריו תורגמו לכעשרים שפות, כיכבו ברשימות רבי־המכר בעולם וזכו בפרסים בינלאומיים: פרס פאנו ופרס פיתגורס. הוא עמית האגודה האמריקנית לקידום המדע ופרסם יותר מ־400 מאמרים מדעיים. הוא מרצה מעל בימות רבות ברחבי העולם, ביניהן המכון הסמיתסוני, פלנטריום היידן, מכון אנרי פואנקרה, החברה האסטרונומית המלכותית וכן TEDxMidAtlantic.


מחיר באתר: 73.5 ₪

מחיר קטלוגי: 98

 * משלוח חינם בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

Powered by Blacknet.co.il