דף הבית > האב הבן והגן
האב הבן והגן

האב הבן והגן

         

תקציר

בהמשך לרב-המכר המהולל שלו, גנום: האוטוביגורפיה של המין האנושי ב-23 פרקים, כתב מאט רידלי ספר מבריק ומעמיק על שורשיה של ההתנהגות האנושית. האב, הבן והגן דן בשאלה המורכבת והמעניינת עד מאוד: מה עושה אותנו למה שאנחנו?

בפברואר 2001 הוכרז כי הגנום האנושי אינו מכיל 100,000 גנים בהתאם להנחה המקורית, אלא רק 30,000. התוצאה החדשה הזאת הביאה מדענים אחדים למסקנה שפשוט אין מספיק גנים אנושיים כדי להסביר את כל ההתנהגויות השונות שיש לאנשים: אנחנו חייבים להיות תוצר של טיפוח ולא של טבע. אך גורלה של הביולוגיה היה להיקשר שוב למיטת סדום של הפולמוס "טבע לעומת טיפוח". מאט רידלי טוען שהאמת הרבה יותר מעניינת מהמיתוס הזה: הטיפוח תלוי גם בגנים, והגנים זקוקים לטיפוח. הגנים לא רק קובעים את המבנה הכולל של המוח, אלא גם סופגים התנסויות בונות, מגיבים לאותות חברתיים, ואפילו מפעילים את הזיכרון. הם התוצאות גום הסיבות של הרצון.

האב, הבן והגן רואה אור יותר מחמישים שנה לאחר גילוי הסליל הכפטל של הדנ"א, ומתעד את המהפכה בהבנתנו את הגנים. רידלי מגולל את סיפור מלחמת מאה השנים בין מצדדי התורשה למצדדי הטיפוח, ומסביר כיצד היצור הפרדוקסאלי הזה - בן האנוש - יכול להיות בו-זמנית בעל רצון חופשי ומונע באמצעות אינסטינקטים ותרבות. האב, הבן והגן הוא תיאור מרתק, דקה אחר דקה, של הדרך שבה הגנים בונים את המוח לשם ספיגת התנסויות.

"האב, הבן והגן מציג את המונחים המודרניים של פולמוס עתיק, ובו בזמן נותן לנו שיעור נהדר בגנטיקה עכשווית. הזמנים שבהם אנו חיים דורשים ספר כמו זה."
איאן מקיואן

"אחרי כמה אלפי שנים היה אפשר לחשוב שלא נותר עוד משהו לומר בפולמוס הטבע לעומת הטיפוח, אך מאט רידלי מראה שזאת טעות. האב, הבן והגן מסביר בצורה בהירה את רוב התגליות האחרונות על מה שעושה אותנו למי שאנחנו.. כמו כל ספריו האחרים של רידלי, הספר הזה הוא תענוג."
סטיבן פינקר

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 89 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

גנו

גנו

רידלי מאט
מחיר מכירה 84 ₪
2 ב-90 ש"ח ספר שלישי ב- 30 ש"ח
סיפור חיינו

סיפור חיינו

ליאת בן-דוד דר
מחיר מכירה 96 ₪
2 ב-90 ש"ח ספר שלישי ב- 30 ש"ח
ספר המה והלמה

ספר המה והלמה

יהודה פרל
מחיר מכירה 98 ₪
חודש הספר 20% הנחה
משוואת אלוהים

משוואת אלוהים

מיציו קאקו
מחיר מכירה 78.4 ₪מחיר קודם98 ₪
חודש הספר 20% הנחה
עידן האי ודאות

עידן האי ודאות

טוביאס הירטר
מחיר מכירה 89.6 ₪מחיר קודם112 ₪
חודש הספר 20% הנחה
חי - מסע לפיצוח החידה הגדולה: מהם החיים?

חי - מסע לפיצוח החידה הגדולה: מהם החיים?

קרל זימר
מחיר מכירה 78.4 ₪מחיר קודם98 ₪