דף הבית > האור והקסם
האור והקסם

האור והקסם

         

תקציר

´האור והקסם´ הוא סיפור ילדותה ונעוריה של תל אביב, העיר העברית הראשונה, החוגגת את יום הולדתה המאה. רוביק רוזנטל אסף מאות אגדות מקומיות, קטעי זיכרונות, תעודות ואירועים מרכזיים, נדד איתם לממלכת הבדיון והפך אותם לסיפורים לדורות הבאים: מאה ואחד סיפורים מרגשים, מצחיקים, עצובים וטורדי מנוחה. על השוטר לוריא שהקפיד שוב ושוב לעצור את האנשים הלא נכונים; על כף הטייחים שבלעדיה לא ניתן היה להקים בנק בישראל; על החלוץ אהרל´ה שנעלם בין גלי הים שלושה ימים אחרי שעלה ארצה; על שנת הגירוש ועל שנות הפריחה; על ימי הפרעות ועל האופרה הראשונה בקולנוע "עדן".

הסיפורים חוזרים אל העיר הקטנה ואל הדמויות שהיו לאגדות בחייהן: אחד העם, שאול טשרניחובסקי, אלכסנדר פן וציונה תג´ר; מה עשו ארתור רופין וחיים ויצמן על דיונה שוממת מצפון ליפו? מה חשב הרב קוק על חבורת הרוקדים ברחובות העיר לקראת כניסת השבת? מה אמר מארק שאגאל למאיר דיזנגוף ביום הולדתו השבעים? לאן נדד חיים חיסין על חמורו בימי הגירוש הגדול? מה ביקש קדיש יהודה סילמן מחיים נחמן ביאליק? מה גילה הנסיך הקטן בביקורו בעיר ללא הפסקה? והאם כל אלו היו או לא היו?

רוביק רוזנטל, מחבר ´רחוב הפרחים 22´, ´משפחת הבופור´, ´מילון הסלנג המקיף´, ´הזירה הלשונית´ ועוד, יליד ותושב תל אביב. כל הסיפורים מופיעים בספר זה לראשונה, מלווים בתצלומים, מהם נדירים, מהעשורים הראשונים של העיר. הספר יצא ביוזמת עמותת משפחות מייסדי תל אביב, שהקימו ב-1909, לפני מאה שנה, את "אחוזת בית" כפרבר של יפו ובנו את התשתית לעיר העברית הראשונה - העיר ששינתה את פני היישוב והמדינה והיתה ללב הפועם של התרבות, של הכלכלה ושל החברה הישראלית.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 128 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המסע המופלא לארץ השפות

המסע המופלא לארץ השפות

רוביק רוזנטל
מחיר מכירה 84 ₪
מסעותיי עם העברית

מסעותיי עם העברית

רוביק רוזנטל
מחיר מכירה 98 ₪
משפחה בתחפשת

משפחה בתחפשת

רוביק רוזנטל
מחיר מכירה 68 ₪
כרמי הולכת לארץ הסיפורים

כרמי הולכת לארץ הסיפורים

רוביק רוזנטל
מחיר מכירה 74 ₪
מדברים בשפת התנך

מדברים בשפת התנך

רוביק רוזנטל
מחיר מכירה 128 ₪
מלחמת האותיות

מלחמת האותיות

רוביק רוזנטל
מחיר מכירה 74 ₪