דף הבית > האיש שהעז לראות
האיש שהעז לראות

האיש שהעז לראות

         

תקציר

מייק מיי היה כל ימיו פורץ דרך. העובדה שהתעוור בגיל שלוש לא מנעה ממנו להציב לעצמו רף ציפיות גבוה: הוא שבר שיאי עולם בגלישת סקי לנכים, הצטרף ל-CIA, ונעשה לממציא מצליח, יזם עסקי ואיש משפחה מסור. הוא מעולם לא התגעגע ליכולת לראות.
ואז, בהיותו בן ארבעים ושש, מפגש מקרי עם רופא עיניים הביא עמו חדשות מרעישות: ניתוח חדשני להשתלת תאי גזע עשוי לשקם את הראייה באחת מעיניו. הוא יוכל לנהוג, לקרוא ולראות את פניהם של ילדיו. מיי מתחיל להתמודד עם השאלות המתעוררות בעקבות האפשרות המדהימה שהוא ישוב לראות: האם המוזיקה עדיין תישמע לו זהה? האם הסקס יהיה שונה? האם יזהה את עצמו במראה? האם נישואיו ישרדו? האם הוא יהיה עדיין אותו מייק מיי?
ונוסף על כך, התהליך מלווה בסיכונים רבים, אחדים מהם עלולים להיות קטלניים. למייק היו אין-ספור סיבות לסרב להשבת מאור עיניו. אך דבר אחד לא היה מוטל בספק – לא משנה מה תהיה החלטתו, הדבר ישנה את חייו.
האיש שהעז לראות הוא סיפור מעורר השראה המעניק לנו מבט מעמיק ויוצא דופן על אדם היוצא למסע מרתק אל מסתרי הראייה והמוח במטרה לגלות מהי משמעות הראייה – ומשמעות החיים.

רוברט קרסון הוא בעל תואר בפילוסופיה מאוניברסיטת ויסקונסין ותואר במשפטים מאוניברסיטת הרווארד. ספרו צוללי המעמקים יצא לאור בהוצאת אריה ניר.

"סיפור אנושי לא יאומן המסופר בסגנון ייחודי ומהפנט... ספר נפלא."
Chicago Sun-Times 

"קרסון הוא מספר סיפורים נפלא. תמצאו את עצמכם נסחפים לתוך חייו של מיי ומייחלים להצלחתו."
Rocky Mountain News

 

מחיר באתר: 80.1 ₪

מחיר קטלוגי: 89

Powered by Blacknet.co.il