דף הבית > הביתה הלוך חזור
הביתה הלוך חזור

הביתה הלוך חזור

         

תקציר

"זה שיש במשפחה שלנו סוד לא הפתיע אותי. ענן גדול של סודות תמיד רבץ מעלינו: מחלות שלא מדברים עליהן, אירועים שהודחקו, שאלות שנשארו לא פתורות. הענן הזה תמיד ליווה אותנו, מרחף מעל, נוגע לא נוגע. האחיות של סבא גבריאל כנראה היו גם הן חלק מהענן הזה. אבל בכל זאת, שתי אחיות זה סוד קצת גדול."

 

כשאבא של  ליאורה הודיע לה בוקר אחד  שסבתא מרסל מתה, היא לא חשבה שמותה של סבתה הזקנה  יהפוך את כל עולמה. אבל בהלוויה היא מבחינה באישה זרה שקוראת מול הקבר "אני סולחת לך, מרסל", ולמרות שבקלות יכלה לחשוב שמדובר באיזו תמהונית או מטורפת בלתי מזיקה, סקרנותה של ליאורה מתעוררת. היא ניגשת לאישה הזרה, ומהר מאוד מבינה שפתחה תיבת פנדורה גדושת סודות ושקרים.  החיים של ליאורה – משפחתה, חיי הנישואים שלה ומה שידעה על עצמה –  הכול מתערער.

הביתה הלוך חזור הוא רומן היסטורי המשתרע על פני שלושה דורות. מאלכסנדריה שבמצרים, דרך המעברה, ההתנחלות שבחבל בנימין, ירושלים ותל אביב נפרש סיפור משפחתי סבוך מאוד, ישראלי מאוד, מותח ומרגש. זה סיפור על משפחה, על נאמנות ועל מה קודם למה. סיפור על שייכות ועל אהבה, על הכמיהה לחופש וביטוי עצמי, ועל אין־ספור הפרטים הקטנים שהופכים אותנו למי שאנחנו.

הביתה הלוך חזור הוא ספרה הראשון של אילה דקל,  מרצה ומנחה בנושאי יהדות, זהות ומגדר, נשואה ואם לשלושה, שהלכה לפני כשנתיים להלוויה משפחתית, ושמעה שם,  לגמרי במקרה, סיפור שטלטל את עולמה.


מחיר באתר: 50 ₪

מחיר קטלוגי: 92

Powered by Blacknet.co.il