דף הבית > הגיונות
הגיונות

הגיונות

         

תקציר

מצרפתית: דורי מנור

209 עמודים

- אבל מה אני, אם כן? דבר חושב. ומיו דבר חושב? זהו דבר שמטיל ספק. שתופס, שטוען, ששולל, שרוצה, שאינו שמדמיין לעיתים. שחש. אין ספק כי אם אכן שייכים כל הדברים הללו לטבעי, כלל אין זה מעט. ומדוע זה לא ישתייכו לו? וכי לא אני הוא המטיל ספק כמעט בכול, ויחד-עם-זאת מבין ותופס דברים מסויימים, המאשר וטוען כי אך ורק דברים אלה אמיתיים, ושולל את כל הדברים האחרים, הרוצה ומתאווה לדעת עליהם יותר ואינו רוצה ללכת שולל, המדמיין דברים רבים, לעיתים אף למרות רצוני, והמרגיש דברים רבים, כאילו באמצעות תיווך של החושים ושל איברי הגוף?``

אם ישאל השואל, מהו הספר שפתח את העידן של הפילוסופיה החדשה, אין מחלוקת ביחס לתשובה: הגיונות על הפילוסופיה הראשונית מאת רנה דקארט. כשלוש מאות וחמישים שנה מתמודדת התרבות המערבית עם המורשת הזאת: איך להתנגד לדקארט? איך ובמה להסכים עימו? לאחר יותר משבעים שנה, מתורגמים ההגיונות מחדש, ובספר העברי בא לידי ביטוי גם כשרונו הלשוני של דקארט אמן הכתיבה. למהדורה חדשה זאת נוספה אחרית-דבר ובה לראשונה בעברית, דיון מפורט בהשגות שהועלו נגד דקארט ובתגובותיו להן.

דורי מנור הוא יליד תל-אביב, 1971, בין תרגומיו: פרחי הרע; הספלין של פריז – שירים קטנים בפרוזה\ מאת שארל בודלר, ספר שיריו, מיעוט, ראה אור ב-2001 ב-1993 היה ממייסדי כתב-העת אב.

מחיר באתר: 106.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 118

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר על המתודה

מאמר על המתודה

דקארט רנה
מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪
מאמר על המתודה

מאמר על המתודה

דקארט רנה
מחיר מכירה 53.1 ₪מחיר קודם59 ₪
זמן

זמן

חגי כנען
מחיר מכירה 77.4 ₪מחיר קודם86 ₪
קרל פופר והפילוסופיה של דרך האמצע

קרל פופר והפילוסופיה של דרך האמצע

יחיאל גלבוע
מחיר מכירה 73.8 ₪מחיר קודם82 ₪
25% הנחה על 3 ספרים ומעלה
המיתוס של סיזיפוס

המיתוס של סיזיפוס

אלבר קאמי
מחיר מכירה 79.2 ₪מחיר קודם88 ₪
זמן הקוסמים

זמן הקוסמים

וולפרם איילנברגר
מחיר מכירה 106.2 ₪מחיר קודם118 ₪