דף הבית > הגיונות
הגיונות

הגיונות

         

תקציר

מצרפתית: דורי מנור

209 עמודים

- אבל מה אני, אם כן? דבר חושב. ומיו דבר חושב? זהו דבר שמטיל ספק. שתופס, שטוען, ששולל, שרוצה, שאינו שמדמיין לעיתים. שחש. אין ספק כי אם אכן שייכים כל הדברים הללו לטבעי, כלל אין זה מעט. ומדוע זה לא ישתייכו לו? וכי לא אני הוא המטיל ספק כמעט בכול, ויחד-עם-זאת מבין ותופס דברים מסויימים, המאשר וטוען כי אך ורק דברים אלה אמיתיים, ושולל את כל הדברים האחרים, הרוצה ומתאווה לדעת עליהם יותר ואינו רוצה ללכת שולל, המדמיין דברים רבים, לעיתים אף למרות רצוני, והמרגיש דברים רבים, כאילו באמצעות תיווך של החושים ושל איברי הגוף?``

אם ישאל השואל, מהו הספר שפתח את העידן של הפילוסופיה החדשה, אין מחלוקת ביחס לתשובה: הגיונות על הפילוסופיה הראשונית מאת רנה דקארט. כשלוש מאות וחמישים שנה מתמודדת התרבות המערבית עם המורשת הזאת: איך להתנגד לדקארט? איך ובמה להסכים עימו? לאחר יותר משבעים שנה, מתורגמים ההגיונות מחדש, ובספר העברי בא לידי ביטוי גם כשרונו הלשוני של דקארט אמן הכתיבה. למהדורה חדשה זאת נוספה אחרית-דבר ובה לראשונה בעברית, דיון מפורט בהשגות שהועלו נגד דקארט ובתגובותיו להן.

דורי מנור הוא יליד תל-אביב, 1971, בין תרגומיו: פרחי הרע; הספלין של פריז – שירים קטנים בפרוזה\ מאת שארל בודלר, ספר שיריו, מיעוט, ראה אור ב-2001 ב-1993 היה ממייסדי כתב-העת אב.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 118 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מאמר על המתודה

מאמר על המתודה

דקארט רנה
מחיר מכירה 98 ₪
מאמר על המתודה

מאמר על המתודה

דקארט רנה
מחיר מכירה 59 ₪
אתיקה עברית

אתיקה עברית

צוריאל ראשי
מחיר מכירה 145 ₪
אחרון הציונים

אחרון הציונים

רפאל זגורי-אורלי
מחיר מכירה 92 ₪
תיאולוגיה אישית

תיאולוגיה אישית

אביבה גיטלמן
מחיר מכירה 96 ₪
קסירר והיידגר נפגשים בדאבוס

קסירר והיידגר נפגשים בדאבוס

אסתר פירק
מחיר מכירה 94 ₪