דף הבית > היהלומן
היהלומן

היהלומן

         

תקציר

למעלה מ-25 שנה כיהן משה שניצר, אבי ענף היהלומים הישראלי, כנשיאה המיתולוגי של של בורסת היהלומים. בשנים אלו הגה שניצר את חזון הבורסה המודרנית, זכה ליישם את החזון ולהוביל את הענף הישראלי לפסגת עולם היהלומים.

את דרכו בעולם היהלומים החל משה שניצר כפועל פשוט, למד את רזי המקצוע והפך לאחד היהלומנים המובילים בעולם. במקביל, לא חדל לרגע מפעילות ציבורית, ביסס והרחיב את בורסת היהלומים במתכונתה הנוכחית, טווה קשרים עסקיים עם מדינות רבות בעולם, פרץ תחומי מסחר חדשים וסחף בהתלהבותו ראשי מדינות ומנהיגים מרחבי תבל. בהנהגתו, כבש ענף היהלומים את המקום הראשון מבין ענפי הייצוא בישראל ובורסת היהלומים הפכה למעצמה עולמית אדירה ולמרכז הגדול והמשפיע ביותר בתחום. בראשית שנות ה-70 נבחר משה שניצר לנשיא הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים והיה לישראלי הראשון שמילא תפקיד זה. לימים אף הוענק לו תואר נשיא הכבוד של הפדרציה העולמית של בורסות היהלומים לכל ימי חייו.

כהונתו של משה שניצר כנשיא בורסת היהלומים הישראלית התאפיינה בצמיחה מתמדת של ענף היהלומים, בגידול מרשים בנתוני הייצוא ובהתפתחות קבועה של תחומי הייצור והמסחר. בשניצר להטה אמונה בלתי ניתנת לערעור בכוחו של הענף ובעתידו. הוא חונן בראייה קדימה לטווחים ארוכים, וכנשיא הבורסה קיבל שורה של החלטות אסטרטגיות, שעיצבו את אופיו של ענף היהלומים ואשר השפעתן עדיין לא מוצתה.

כיהלומן וכאיש ציבור היה שניצר פורץ-דרך נועז, שסלל נתיבים חדשים לבאים אחריו. הוא קשר קשרי מסחר שהבשילו מאוחר יותר לקשרים מדיניים עם מדינות שלישראל לא היו עימן יחסים דיפלומטיים, סימן יעדי שיווק בארצות מרוחקות ושכוחות-אל שהפכו ברבות השנים למרכזי סחר עולמיים, והעפיל בחזונו לתחומים שהדמיון לא צפה. פעמים אחדות אף העמיד לרשות מדינת ישראל את מסכת הקשרים המסועפת שלו ברחבי העולם, כדי לבצע שליחויות דיפלומטיות ומשימות רגישות. בשנת תשס"ד (2004) זכה משה שניצר בפרס ישראל על מפעל חייו ותרומתו למדינה ולחברה.

מתחם בורסת היהלומים ברמת-גן נקרא כיום על שמו - קריית משה שניצר - והוא ממשיך לשגשג על בסיס המורשת שהשאיר שניצר אחריו. גם משפחתו הענפה של משה שניצר ממשיכה את דרכו, הן בענף היהלומים והן בתרומה למדינת ישראל, לחברה ולקהילה. שניצר, ראש השבט, שמעולם לא גבה ליבו, הנחיל לצאצאיו את ערכי הנתינה והדאגה לזולת, בצד ערך המשפחתיות.

"מיסטר דיאמונד", כפי שכונה שניצר ברחבי העולם, הלך לעולמו בגיל 86, כשהוא מותיר אחריו מפעל חיים תוסס ודינאמי המהווה מזכרת חיה לפועלו רב-השנים.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 148 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה יש לאהוב בדורון

מה יש לאהוב בדורון

הלפרין מירב
מחיר מכירה 98 ₪
על גופתי המתה

על גופתי המתה

הלפרין מירב
מחיר מכירה 98 ₪
בעלי לא בבית

בעלי לא בבית

הלפרין מירב
מחיר מכירה 98 ₪
חזית

חזית

איליה גפטר
מחיר מכירה 200 ₪
חייו של שומר טבע

חייו של שומר טבע

דן פרי
מחיר מכירה 149 ₪
אלבום דרום

אלבום דרום

דנה אריאלי
מחיר מכירה 128 ₪