דף הבית > המהאבהארטה
המהאבהארטה

המהאבהארטה

         

תקציר

סודם של הסיפורים הגדולים הוא שאין להם שום סודות. הסיפורים הגדולים הם אלה שכבר שמענו ושאנחנו רוצים לשמוע שוב. אלה שאנחנו יכולים להיכנס אליהם בכל מקום ולהתיישב בהם בנוחות. הם אינם מרמים אותנו בדברים הלא-צפויים. הם מוכרם לנו כמו הבית שאנחנו גרים בו. או כמו ריח העור של מי שאהבה נפשנו. אנחנו יודעים איך הם נגמרים, ולמרות זאת אנחנו מאזינים להם כאילו איננו יודעים את סופם. בדיוק כשם שלמרות הידיעה הברורה כי באחד הימים נמות, אנחנו חיים כאילו זה לא יקרה. בסיפורים הגדולים אנחנו יודעים מי יחיה, מי ימות, מי ימצא אהבה, מי לא, ולמרות זאת אנחנו רוצים לדעת זאת שוב.

ארונדהטי רוי, ``אלוהי הדברים הקטנים``

ר``ק נראיין נולד במדרס שבדרום הודו בשנת 1906, ונחשב לאחד מגדולי הסופרים ההודים בני זמננו. ספריו, שנכתבו כולם באנגלית, נמכרים כמעט בכל דוכן של תחנת רכבת נידחת בהודו, ואף תורגמו ללשונות רבות, אולם ר``ק נראיין מעולם לא חדל לראות את עצמו כמספר סיפורים, ``חלק בלתי נפרד מן הנוף האנושי בכפר ההודי``.
המהאבהארטה, המונה כמקור כמאה אלף בתי שיר, היא היצירה הארוכה ביותר בעולם, והיא מוגשת כאן לקורא העברי בגירסה מקוצרת ומהודקת. כפי שמעידה כותרת המהדורה ההודית של הספר, זהו ``אפוס הודי גדול כפי שהוא מסופר על ידי סופר הודי גדול``.


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
אזל זמנית

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פינלי דונובן מהממת אותם

פינלי דונובן מהממת אותם

אל קוזימנו
מחיר מכירה 98 ₪
מאורת הארנב

מאורת הארנב

טס גאנטי
מחיר מכירה 98 ₪
השקר הראשון מנצח

השקר הראשון מנצח

אשלי אלסטון
מחיר מכירה 98 ₪
מלון ההתחלות החדשות

מלון ההתחלות החדשות

אלין הילדרברנד
מחיר מכירה 98 ₪
המזונות הארציים

המזונות הארציים

אנדרה זיד
מחיר מכירה 88 ₪
בטרם לילה

בטרם לילה

מרסל פרוסט
מחיר מכירה 50 ₪