דף הבית > המוסד בטהרן
המוסד בטהרן

המוסד בטהרן

         

תקציר

פירוט מדהים, חד-פעמי ויוצא מן הכלל בחדותו ובמגוון מקורותיו, החושף לראשונה בפני הציבור הרחב את מעשי החבלה, ההתנקשויות, מלחמת הסייבר והמהלכים הדיפלומטיים שהפעילה ישראל בניסיונותיה לסכל את פיתוח הנשק הגרעיני של איראן.
במהלך העשורים האחרונים חתרה ישראל ליצירת שינוי במארג הגיאופוליטי במזרח התיכון, פעולות שהגיעו לשיאן בחתימת הסכמי אברהם בשנת 2020. ההסכמים עם מדינות ערב סוניות, דוגמת בחריין ואיחוד האמירויות, נרמלו את היחסים בינן לבין ישראל תוך התייחסות מינימלית לנושא הפלסטיני. החתירה לנורמליזציה עם ערב הסעודית ביטאה משאת לב שהיתה עשויה להיות גורם מאיץ לשיפור היחסים בין ישראל לפלסטינים. הקונספציה הזאת התהפכה על פיה ב-7 באוקטובר 2023.
המוסד בטהרן מביא גילויים בלעדיים ומרתקים על המבצעים הגדולים שביצע המוסד במסגרת מלחמתו בגרעין האיראני. יונה ג'רמי בוב, הפרשן הצבאי של "הג'רוזלם פוסט", יחד עם העורך הראשי לשעבר של "הג'רוזלם ריפורט" אילן אביתר, מתארים כיצד השתמשה ישראל במיטב יכולות הביון האנושי והטכנולוגי כדי לחבל במתקנים איראניים, לא פעם תוך שיתוף פעולה עם ארצות הברית. המחברים שואבים מראיונות עם מקורות ישראליים ואמריקאיים חסויים ביותר, כולל גורמים בכירים במוסד וב-CIA, ומספרים את עלילות ההיסטוריה הסוערת, ולעתים קרובות אף העקובה מדם, של פעולותיה של ישראל במזרח התיכון ובמדינות ערב אל מול המעצמה האיראנית.
"הספר נקרא בנשימה עצורה ויש בו תיאורים של החבלות והפיצוצים במתקני הגרעין, של חיסול מדענים בכירים ובהם ראשי תוכנית הגרעין, של החדרת וירוסים למחשבים של מתקני הגרעין, של מטוסים שמתרסקים ועוד. כמו כן הספר חושף את מאחורי הקלעים של פעילות המוסד ואת תהליך קבלת ההחלטות של ראשי המוסד." - ניסים משעל

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 112 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קו לבן דק

קו לבן דק

דותן נווה
מחיר מכירה 98 ₪
מלחמה קיומית

מלחמה קיומית

ארי שביט
מחיר מכירה 68 ₪
רוח קרב

רוח קרב

אמילי עמרוסי
מחיר מכירה 112 ₪
בקרוב
מעבר לקיר הברזל

מעבר לקיר הברזל

אורי בר-יוסף
מחיר מכירה 98 ₪
אם אסק שמים

אם אסק שמים

אילן הרשקוביץ
מחיר מכירה 98 ₪
משהו ממני נשאר שם

משהו ממני נשאר שם

דותן דרוק
מחיר מכירה 98 ₪