דף הבית > המיתולוגיה ההודית
המיתולוגיה ההודית

המיתולוגיה ההודית

         

תקציר

234 עמודים

המיתולוגיה ההודית, הרביעי בסדרה מיתוסים, ממשיך את מסורת קודמיו: לראשונה מסופר בעברית, בידי מחבר ישראלי, מבחר גדול של מיתוסים הינודאיים. המחבר, עמרם פטר, חוקר הינדואיזם ובודהיזם, פורש בפני הקורא העברי את עלילותיהם של אלים, גיבורים, שדים ובני אנוש, בשפה קולחת ומודרנית, שיודעת בה בעת לשמר את רוח המקורות.

המיתוסים ההינדואיים מבוססים במידה רבה על מסורת של סיפור בעל-פה. הם נאספו, נערכו וסופרו במרוצת השנים (והם עדיין מסופרים בימינו) על-ידי מספרי סיפורים נודדים, שהעבירו אותם מדור לדור, אך גם שינו בהם לא מעט, הוסיפו וגרעו, זהו מארג סבוך של סיפורים ונוסחים שהתפתחו במקומות שונים, במועדים שונים ובהקשרים תרבותיים שונים, והם משקפים במידה רבה את התמורות הדתיות והחברתיות שמתוכן נרקמו. בתנאים המיוחדים של ריבוי לשוני, תרבותי ודתי המאפיינים את תת-היבשת ההודית, נוצרה ספרות מיתולוגית עשירה, מורכבת ורבגונית להפליא, שקוויה העיקריים מוצגים בספר זה.

הפרק הראשון כולל מבחר קטן ומייצג של סיפורים מתקופות שונות על בריאת העולם. שמונת הפרקים הבאים מתארים את עלילותיהם של האלים הפופולריים ביותר, שיוה, וישנו קרישנה ודוי, ואת סיפורם של החכמים, המלכים, האלים כבעלי-חיים, והשדים, שדמויותיהם הססגוניות והמרתקות מאכלסות את המיתוסים. הפרק האחרון מספר על מקומות חשובים של עלייה לרגל, כביטוי לרציפותם ולחיותם של הפולחן, והמסורת הדתית ההינדואית. את הספר חותמים אחרית דבר, מפתח מבואר ומפת הודו המיתית.

מחיר באתר: 71.1 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 79

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים