דף הבית > המיתולוגיה היפנית-מיתוסים
המיתולוגיה היפנית-מיתוסים

המיתולוגיה היפנית-מיתוסים

         

תקציר

הופעת המיתולגיה היפנית היא ציון הדרך השני בסידרה מיתוסים: בפעם הראשונה מסופר בעברית מבחר גדול של סיפורי המיתולוגיה היפנית, אוצר בלום של תרבות מרוחקת. יפן, אחת המדינות המפותחות בעולם, שהקיסר העומד בראשה הוא נצר לשושלת הנמשכת מראשית הזמנים ועד היום; תרבות שהשכילה לקבל השפעות מארצות רחוקות, ועם זאת לא לאבד את ייחודה; ארץ שהצמיחה לאומנות גסה ואלימה בצד מנהגים מעודנים ורגישויות אמנותיות שאין כדוגמתן. איזה מיתוסים התפתחו, וממשיכים להתפתח, במקום כזה? איזה סיפורים מספרים לעצמם אנשים שנולדו למסורת כזאת?

יעקב רז למד וחי שנים ביפן, חקר וכתב על פנים רבות בתרבותה, תירגם מספרותה וכתב יומן מסע רב פנים על יפן (`טוקיו הלוך וחזור`). לספר זה הוא בחר את היפים והמרגשים במיתוסים היפניים העתיקים וסיפר אותם בלשונו, בפרוזה מרוכזת ובהירה החותרת לשקף את סגנון הכתיבה היפני המסורתי.

החלק הראשון, `עידן האלים`, כולל מבחר סיפורים על בריאת העולם, על פנתיאון האלים ועלילותיהם ועל ראשית שושלת הקיסרים-האלים; החלק השני, `עידן בני-התמותה` מספר את קורות הקיסרים ועל מפגשיהם של בני-האדם עם עולם השדים ויצורים פלאיים אחרים. החלק השלישי מביא שלושה סיפורי סמוראים מרכזיים בהיסטוריה היפנית; החלק הרביעי עוסק במיתוסים בני ימינו. את הספר חותמים אחרית-דבר מאת המחבר, מילון מושגים, מפתח, מפת יפן המיתית ועוד נספחים.


אזל זמנית