דף הבית > הסורים על הגדרות
הסורים על הגדרות

הסורים על הגדרות

         

תקציר

ביום הכיפורים, 6 באוקטובר 1973, בשעה 13:55, נשמע רעם התותחים לכל רוחב החזית ברמת הגולן ועשן שחור אפף אותה כליל. כל רמת הגולן רעדה. לא רק האדמה רעדה - תפישות, אמונות, דוקטורינות, מעגלי חיים אישיים ואושיות חיים ציבוריות - כל אלו טולטלו ולא שבו עוד למצבם הקודם.
לא מעט נכתב כבר על מלחמה זו. אולם הדברים עסקו כמעט רק בלוחמים עצמם, ולא ניתן פרסום למעשי המפקדות שניתבו את המהלכים ועמלו על יצירת התנאים למימושם.

אלוף פיקוד הצפון באותה עת - יצחק (חקה) חופי - וקציני המטה הבכירים שהיו עימו - אורי שמחוני קצין האג"ם, אברהם בר דוד מפקד התותחנים הפיקודי, וחגי מן קצין המודיעין - חברו יחד כדי לספר את ההכנות למלחמה ואת דרך ניהולה כפי שנראו ממפקדת הפיקוד.

הספר ´הסורים על הגדרות´ מביא לראשונה את תאור מסכת ההכנות למלחמה שעשתה מפקדת הפיקוד בקיץ 1973 מתוך שחלקה על הערכות אמ"ן וסברה שפני הסורים למלחמה. גם סיפור הלחימה גופא מוצג כאן מזווית חדשה - נפרשות דרכי קבלת ההחלטות, מתוארים עבודת המטה במפקדת הפיקוד וכן הסיוע הקרבי והמנהלתי שניתן למהלכי התמרון, ואף מוצגת הערכה בדיעבד על מה שנעשה.

כל עוד לא פורסמה ההיסטוריה של מלחמת יום הכיפורים, הספר הזה, שקציני המטה של הפיקוד היו שותפים לכתיבתו וסמכו ידיהם על הנאמר בו - הוא הפרסום הקרוב ביותר לכך.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 98 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

המעגל הקרוב

המעגל הקרוב

אשר דניאל
מחיר מכירה 58 ₪
דפים שורדים

דפים שורדים

דליה עופר
מחיר מכירה 108 ₪
פקע מיתר

פקע מיתר

מיכל גולן
מחיר מכירה 111 ₪
40% הנחה על הספר השני
רק סוכריות אדומות

רק סוכריות אדומות

מיה קלינגר-כהן
מחיר מכירה 82 ₪
40% הנחה על הספר השני
אין פרפרים פה

אין פרפרים פה

 
מחיר מכירה 108 ₪
אימת הרוע מתאוריה למחויבות מוסרית

אימת הרוע מתאוריה למחויבות מוסרית

אבי שגיא
מחיר מכירה 98 ₪