דף הבית > הצד הנכון של ההיסטוריה
הצד הנכון של ההיסטוריה

הצד הנכון של ההיסטוריה

         

תקציר

מצבם של בני האדם מעולם לא היה טוב יותר מכפי שהוא כיום במדינות המערב. זאת הודות לערכים שירושלים ואתונה הביאו לעולם. אם כך, למה אנחנו עומדים להשליך הכול לפח?

 

כחֶברה, אנו שוכחים שרבים מההישגים של האנושות לאורך ההיסטוריה קרו בזכות אנשים שהאמינו הן בערכים היהודיים-נוצריים והן בכוחה של התבונה, שלידתה ביוון העתיקה. הערכים הללו הולידו את ההומניזם והמדע, הביסו את הנאצים ואת הקומוניסטים, בנו את אמריקה, שמו קץ לעבדות, חילצו מיליארדים מעוני ונתנו מסגרת ותכלית רוחנית.

בספר זה, העיתונאי והפרשן הפוליטי האמריקאי הנודע, בן שפירו, פורש יריעה המשתרעת על פני יותר מ-3,500 שנים, מהפילוסופיה של העת העתיקה ועד לפוליטיקה המודרנית, כדי להראות איך החירויות הנתונות בידינו בנויות על צמד תפיסות – כל אדם נברא בצלם אלוהים, ובני האדם ניחנו בתבונה המאפשרת להם לבחון את עולמו של האל. הערכים האלה הם שאפשרו את לידת המדע, את חלום הקִדמה, את זכויות האדם, את השגשוג, את השלום ואת היופי שבאמנות.

 

עם זאת אנו מצויים בעיצומו של תהליך שבו אנו זונחים את הערכים היהודיים-נוצריים ואת משפט הטבע של היוונים, ועדים לקריסתה של הציוויליזציה שלנו לשבטיות נושנה, לנהנתנות חומרית, להתמקדות במרכזיותו של היחיד על חשבון רעיון הקהילה והערבות ההדדית, ולנסיגה לעולם שבו אמות המוסר חסרים גבולות ברורים, בבחינת איש הישר בעיניו יעשה.

המערב הוא ישות מיוחדת, ובספרו המרתק הצד הנכון של ההיסטוריה קורא לנו בן שפירו למצוא מחדש את המצפן המוסרי המדרבן כל אחד מאיתנו להיות אדם טוב יותר, ואת חובתנו לפעול יחדיו למען טובת הכלל.

 

"ספרו של בן שפירו מגשים את מטרתו להזכיר לנו במה האידיאולוגיה של המערב צודקת" –  וושינגטון פוסט

 

"זהו ספר מעמיק ומנומק היטב, בדיוק מה שהמבקרים של שפירו לא רוצים שתקראו" –

ניקי היילי, לשעבר שגרירת ארה"ב לאו"ם

 

"שפירו מציע בספרו צלילה נהירה ו'ידידותית למשתמש' אל כמה מהרעיונות הגדולים ביותר של הציוויליזציה שלנו" – וושינגטון אקזמינר


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 98 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

11 כללים להתווכח עם שמאלנים ולכסח להם את הצורה

11 כללים להתווכח עם שמאלנים ולכסח להם את הצורה

בן שפירו
מחיר מכירה 39 ₪
92 ימי מאסר וצום

92 ימי מאסר וצום

בנימין פון וייזל זאב
מחיר מכירה 98 ₪
אנחנו בדרך

אנחנו בדרך

נחום אבניאל
מחיר מכירה 98 ₪
רק אתמול היה מחר

רק אתמול היה מחר

א חושחוש ב
מחיר מכירה 89 ₪
סגנון

סגנון

חובב רשלבך
מחיר מכירה 118 ₪
עם הספל

עם הספל

שחר פינסקר
מחיר מכירה 118 ₪