דף הבית > הרחבת תחום המאבק
הרחבת תחום המאבק

הרחבת תחום המאבק

         

תקציר

איש מחשבים צעיר וחסר ייחוד נשלח למורת רוחו להפיץ את בשורת המחשב ברחבי צרפת, אולי, הוא אומר לעצמו, המעבר הזה לפורבינציה ``ישנה לי את המחשבות; ללא ספק באופן שלילי, אבל הוא ישנה לי את המחשבות; לפחות יהיה שינוי בכיוון, תהיה טלטלה. `` אבל חייו הולכים ומתבררים כירידה מתמשכת אל השאול של חיי היומיום. שום דבר דרמטי, רק החיים שכל אחד מכיר; עבודה, בילויים, מין. צרכנות, טלוויזיה.

גיבור הרומן חסר השם, שנפרד מחברתו לפני שנתיים ומאז נותר בגפו, יוצא למסע הכפוי עם עמית לעבודה, טיסראן, צעיר בן 28 חסר חן ועדיין בתול. השניים כמהים לאהבה ולסקס, למגע אנושי וללטיפה, ומחפשים אותם ברכבת, במסעדות, במועדוני לילה ובמקומות העבודה. לשווא. כי בחברה שלנו, המין מייצג מערכת מיון שנייה, נפרדת לחלוטין מזו של הכסף; והיא נחשבת למערכת מיון אכזרית לפחות כמוה. ההשלכות של שתי המערכות זהו לחלוטין. כמו הליברליזם הכלכלי חסר המעצורים, ומסיבות זהות, הליבריזם המיני מייצר תופעות של התרוששות מוחלטת. יש כאלה שעושים אהבה כל יום; אחרים חמש או שש פעמים בחיהם, או אף פעם לא. יש כאלה שעושים אהבה עם עשרות נשים; ואחרים עם אף אחת. זה מה שמכנים ``חוק השוק``. במישור הכלכלי, שניהם שייכים אמנם למחנה המנצחים, אך במישור המיני, למחנה המובסים.

יציאתו לאור של הרומן הראשון של וולבק הרחבת תחום המאבק היתה אות הפתיחה למה שהפך במהירות ל``תופעת וולבק``. משיל וולבק הוא כיום הסופר הצרפתי המאתגר ביותר, השנוי במחלוקת, ולבטח המפורסם ביותר בספרות הצרפתית העכשווית.

ספריו של וולבק תורגמו לעשרים וחמש שפות וזיכו אותו בפרסים בצרפת ובאיטליה.
ספרו החלקיקים האלמנטריים ראה אור בהוצאת בבל.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 98 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

לחסל

לחסל

מישל וולבק
מחיר מכירה 128 ₪
סרוטונין

סרוטונין

מישל וולבק
מחיר מכירה 98 ₪
חוש המאבק

חוש המאבק

מישל וולבק
מחיר מכירה 98 ₪
אויבי הציבור

אויבי הציבור

מישל וולבק
מחיר מכירה 98 ₪
כניעה

כניעה

מישל וולבק
מחיר מכירה 98 ₪
המפה והטריטוריה

המפה והטריטוריה

מישל וולבק
מחיר מכירה 98 ₪