דף הבית > הריונה של עליזה
הריונה של עליזה

הריונה של עליזה

         

תקציר

בגיל שלושים ושמונה רוצה עליזה, בעלת חנות תיקים ברחוב המלך ג´ורג´ בתל אביב ובת להורים המתגוררים בדיור מוגן, להרות ולהביא ילד לעולם. ואכן נראה שהיא מוצאת - כמו ברגע האחרון - פתרון לתשוקה גדולה זו. אלא שדווקא אז היא מתאהבת ברמי, מרצה במכללה אקדמית שננטש זה עתה על ידי אשתו, והמציאות הכפולה - של היריון צומח, בצד אהבה לגבר שזה עתה הכירה, מטלטלת והופכת את שגרת חייה.
רמי מצדו מסתבך שלא במתכוון בעבירה פלילית, שמקורה בעיסוקים שאינם מתאימים לו, ומכאן גם ברגשות אשם קשים, המלווים את מערכת היחסים הדחוסה, והחידתית-משהו, המתפתחת בינו לבין עליזה, ומכבידים עליה.
הדיור המוגן של הורי עליזה שואב אליו ומאכלס את צמד העלילות של הרומן: מצד אחד, סיפור התקשורתם של עליזה ורמי, ומנגד מאבקו של רמי לטיהור שמו - כלפי עצמו ואל מול העולם הסובב. הבית הפיזי הוא מעין תחליף לעיר מקלט, כמו גם מרחב למאבקי כוח מתפתחים וזירה פוריה להזיות ולדמיונות של דייריו ואורחיו. תלמידותיו של רמי במכללה, וכמוהן דיירי הדיור המוגן, הופכים להיות דמויות משמעותיות בסיפור - כשהכל עוקבים אחר הריונה הנוכחי של עליזה, ההיריון שיבוא אחריו וזה שממנו היא עצמה באה לעולם. מערכות יחסים מורכבות, בלתי שגרתיות, ולעיתים מוזרות, נרקמות בין שלל דמויות הספר ומעניקות לרומן גוון תזזיתי משהו. עליזה ורמי נוגעים ללבנו גם כשהם עלולים להרגיז או לתסכל אותנו. בסיומו של הספר הם זוכים לזמן של חסד זהיר ושביר.

הריונה של עליזה הוא רומן רביעי למירון ח.איזקסון, סופר ומשורר. לבד מאלה ראו אור גם שמונה ספרי שירה וארבעה דיסקים עם שיריו המולחנים. איזקסון הוא חתן פרס נשיא המדינה לספרות עברית, תשס"א.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 85 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

רחוק יותר

רחוק יותר

מירון ח. איזקסון
מחיר מכירה 96 ₪
הערת משורר עיונים בפרשת השבוע

הערת משורר עיונים בפרשת השבוע

מירון ח. איזקסון
מחיר מכירה 84 ₪
הגיע הזמן להישמר מעצמנו

הגיע הזמן להישמר מעצמנו

מירון ח. איזקסון
מחיר מכירה 79 ₪
מעבר

מעבר

מירון ח. איזקסון
מחיר מכירה 66 ₪
סיפורים בלתי רצוניים

סיפורים בלתי רצוניים

אורלי קסטל-בלום
מחיר מכירה 82 ₪
לא יכול לדבר

לא יכול לדבר

נועם קמין
מחיר מכירה 98 ₪