דף הבית > ובכל זאת מתלקח האור
ובכל זאת מתלקח האור

ובכל זאת מתלקח האור

         

תקציר

ובכל זאת מתלקח האור יוצא לאור ליום הולדתה ה־96 של המשוררת  צפורה הלר, בשמה הספרותי צפורה הלר־אלאור.

ספרה הראשון, שירי מדבר ונחש ראה אור בהוצאת מחברות לספרות בשנת   1965  וזכה לשבחי הביקורת וקהילת השירה. שיריה  הראשונים זכו לברכתם של ש"י עגנון, אברהם שלונסקי ולאה גולדברג.

ספרה השני, צפת עיר ההר והאור, יצא בהוצאת טרקלין בשנת  1983 לדממת תגובות, לעלבונה ולהסתגרותה.

מאז  כתבה הלר רבבות שירים שמעולם לא פורסמו. שירים אלה נמצאו  בשנת 2020 בדירתה אשר בתל־אביב והם מוינו ונערכו בשיתוף פעולה מלא עימה לצורך הוצאת הספר הזה, הכולל כ־200 ממיטב שיריה בשמונה עשורי כתיבה.

ובכל זאת מתלקח האור מכיל גם רשימה על שירתה מאת הסופרת והמשוררת נורית זרחי ואחרית דבר מאת פרופ' אריאל הירשפלד; ממואר על סיפור חייה האניגמטי מאת אחיינה, במאי הקולנוע רנן שור; בספר תצלומי מכתבים שקיבלה הלר במשך השנים מש"י עגנון, אברהם שלונסקי ולאה גולדברג  וממואר של הלר עצמה על פגישה בלתי נשכחת עם גולדברג.

 

 

“האם ייתכן שבתוך כל הזרמים שהשירה נשטפת בהם יקום משורר שהוא אי בפני עצמו? הפגישה עם שיריה של צפורה הלר מוכיחה שאכן כן הוא.”

נורית זרחי

"לצפורה הלר קול משלה; קול אינטימי, קאמרי, כמעט חרישי לעיתים, אבל הוא ייחודי לגמרי, אינו דומה לשירת בני דורה הנודעים (גורי, עמיחי) ואינו שותף לחוויית השייכות של בני דורה למסע ההירואי של דורם...״

אריאל הירשפלד

 

צפורה הלר נולדה בשנת 1925, דור חמישי בצפת למשפחה דתית־לאומית. אביה, הרב אברהם זיידה הלר, היה ראש ישיבה ובעל "אות ההגנה" על פעילותו במלחמת תש"ח.

היא למדה בבית הספר העממי המזרחי בצפת, בסמינר לוינסקי בתל אביב ובתיכון בית הכרם בירושלים. באמצע שנות ה־40 למדה מדעי היהדות ופילולוגיה קלאסית באוניברסיטה העברית. לאחר מלחמת העצמאות החלה לפרסם משיריה בכתבי העת המרכזיים של התקופה. תוך כך, עבדה במשרד מבקר המדינה בירושלים ואחר כך בתל אביב עד שנת 1975.


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 88 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הרצון

הרצון

נועה שורק
מחיר מכירה 69 ₪
להחליק ימינה

להחליק ימינה

דר פיקרסקי
מחיר מכירה 64 ₪
דבר הקורה בעונת מעבר

דבר הקורה בעונת מעבר

אביחי קמחי
מחיר מכירה 69 ₪
מבע

מבע

ד עצמון יניב
מחיר מכירה 78 ₪
שני ילדים וספר

שני ילדים וספר

מיכל ברנשטיין-אליאב
מחיר מכירה 50 ₪
זיכרונות מבבל

זיכרונות מבבל

נתן וסרמן
מחיר מכירה 78 ₪