דף הבית > ורנון גוד ליטל
ורנון גוד ליטל

ורנון גוד ליטל

         

תקציר

287 עמודים.
כאשר שישה עשר תלמידים נורים למוות בחצר ביה"ס במטיריו,עיירה שכוחת אל בטקסס, כולם מחפשים את מי להאשים.
תכירו בבקשה את ורנון ליטל בן החמש עשרה, הנתון במעצר במשרד השריף,לבוש אך ורק בתחתונים מאתמול ולרגליו נעלי הספורט הממותגות שלו.העניין הוא שלוורנון לא היה שום קשר לרצח.הוא בסך הכל היה החבר הכי טוב של הרוצח.ורנון הוא נער אינטליגנטי ורגיש בעיירה של בורים גסי רוח,שכל מה שמעניין אותם זה לצאת מהחור שבו הם חיים,או לפחות להשיג מקרר מדגם חדש יותר מזה של השכנים.
ורנון המוזר,, הדחוי,הלא שייך,הוא השעיר לעזאזל המושלם.אביו נעלם בנסיבות מסתוריות שנים קודם לכן והוא חי עם אמו,שחשוב לה יותר לפטפט עם החברות שלה מאשר להגיע לדיון בבית המשפט,כך שלמען האמת לאף אחד לא ממש אכפת מה קורה לו.התקשורת עושה מהרצח מטעמים,והשגשוג לא מאחר להגיע לעיירה עם עשרות צוותי הטלוויזיה שמגיעים לסקר את האירוע המסעיר.כאשר מתרחש רצח המוני אחר,הרחק ממרטיריו,התקשורת מתחילה לנדוד לשם וכל מיני אנשים,שמרגישים שהכסף הגדול עומד לחמוק מידיהם, מחליטים לשמר בכל מחיר את התעניינות הציבור ואת הנאשם המושלם שהמציאו.
ורנון גוד ליטל הוא ספר פרובוקטיבי במכוון, המגיש לקוראים מבט סאטירי וביקורתי,שנון ומצחיק מאוד,על החברה הצרכנית,המכורה למותגים,והניזונה ממה שמלעיטה אותה התקשורת ללא ביקורת אמיתית.
די.בי.סי פייר (D.B.C ראשי תיבות של Dirty but Clean מלוכלך אבל נקי) הוא שם העט של פיטר פינלי,שנולד באוסטרליה ב – 1961 וחי את מרבית שנותיו עד גיל עשרים ושלוש במקסיקו ובטקסס. הוא העיד על עצמו שהיה במשך שנים מכור לסמים ועסק במעשי נוכלות כדי לממן את התמכרותו.בתקופה זו כינויו היה פייר המלוכלך,ומכאן שאב את שם העט שלו.כיום הוא חי באירלנד.ורנון גוד ליטל,שהוא סיפרו הראשון, זכה בפרס בוקר,בפרס ויטברג לרומן ראשון,בתואר ספר השנה של "סן פרנסיסקו כרוניכל", בתואר הספר הבולט של השנה של ה"ניו יורק טיימס" ובשבחי הביקורת.הספר תורגם לשפות רבות והיה לרב מכר.

מחיר באתר: 66.6 ₪

מחיר קטלוגי: 74

Powered by Blacknet.co.il