דף הבית > זכרון דברים (חדש)
זכרון דברים (חדש)

זכרון דברים (חדש)

         

תקציר

סיפוריהם של צזאר, ישראל וגולדמן, אחוזים בסיפורי משפחותיהם ומכריהם בתל אביב. הספר נפתח במות אביו של גולדמן, ומסתיים באמצע החורף, במותו של גולדמן עצמו. פרק זמן זה הוא ההווה של הספר, אשר העבר נארג לתוכו בזרם אסוציאטיבי סבוך של עלילה, שבו העבר ש``ברקע`` נדחק כל העת ל``חזית``.
דמויות הספר משתייכות ברובן למגזר החברתי של פועלים, פקידים ואינטגנציה, שהשתמר עד לפני שנים לא רבות בצביונו המקורי, ואשר ניתן לכנותו ``מעמד ההסתדרות``.
דמויות אלה באות ויוצאות כאן בתהליך של שקיעה והתפוררות, והן נעות בין מפחים לבין בולמוס של חטיפת פירורי הנאות.

``זכרון דברים`` היה הרומאן הראשון של יעקב שבתאי, לאחר ספר הסיפורים ``הדוד פרץ ממריא``. המשפטים שלעיל הם הנוסח הצנוע, היבש, שהוכן בעצה אחת עם המחבר, בשביל עטיפת הספר כשראה אור לראשונה ב``ספרי סימן קריאה`` ב1977-.
נדרש עוד זמן מה עד שהביקורת וקהל הקוראים עמדו על גדולתו של הספר הזה, ורק כעבור זמן נוסף זכה גם לתהילתו הבינלאומית כרומאן מודרניסטי ייחודי (מבקרו של ה``אינדפנדנט``, גבריאל יוסיפוביצ`י, בחר בו ב1989- כרומאן של העשור, והשווה את גדולתו לזו של ``בעקבות הזמן האבוד`` של פרוסט). אין לתאר את הספרות העברית בחמש עשרה השנים האחרונות בלי ספר זה, שיש כיום הסכמה כללית שהוא ניצב בפסגת הישגיה. בעשור האחרון אין כמעט ספר סיפורת בספרות זו שלא ניכר בו, הרבה או מעט, איזה הד של ``זכרון דברים``.
מהדורת ``הספריה החדשה`` נועדה להביא את הרומאן הדגול של שבתאי אל קהלי קוראים חדשים, והספר רואה אור בשנת השישים להולדתו של שבתאי.

מחיר באתר: 79.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 88

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוף דבר (חדש

סוף דבר (חדש

שבתאי יעקב
מחיר מכירה 82.8 ₪מחיר קודם92 ₪
פי שניים

פי שניים

רביטל ויטלזון-יעקבס
מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪
תיק בלוגה

תיק בלוגה

מישקה בן-דוד
מחיר מכירה 95.4 ₪מחיר קודם106 ₪
מחסומים

מחסומים

אלון ורבר
מחיר מכירה 76.5 ₪מחיר קודם85 ₪
הפולנייה הטובה

הפולנייה הטובה

מיקי בהגן
מחיר מכירה 72 ₪מחיר קודם80 ₪
מקולל

מקולל

רועי זפרני
מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪