דף הבית > זכרון דברים (חדש)
זכרון דברים (חדש)

זכרון דברים (חדש)

         

תקציר

סיפוריהם של צזאר, ישראל וגולדמן, אחוזים בסיפורי משפחותיהם ומכריהם בתל אביב. הספר נפתח במות אביו של גולדמן, ומסתיים באמצע החורף, במותו של גולדמן עצמו. פרק זמן זה הוא ההווה של הספר, אשר העבר נארג לתוכו בזרם אסוציאטיבי סבוך של עלילה, שבו העבר ש``ברקע`` נדחק כל העת ל``חזית``.
דמויות הספר משתייכות ברובן למגזר החברתי של פועלים, פקידים ואינטגנציה, שהשתמר עד לפני שנים לא רבות בצביונו המקורי, ואשר ניתן לכנותו ``מעמד ההסתדרות``.
דמויות אלה באות ויוצאות כאן בתהליך של שקיעה והתפוררות, והן נעות בין מפחים לבין בולמוס של חטיפת פירורי הנאות.

``זכרון דברים`` היה הרומאן הראשון של יעקב שבתאי, לאחר ספר הסיפורים ``הדוד פרץ ממריא``. המשפטים שלעיל הם הנוסח הצנוע, היבש, שהוכן בעצה אחת עם המחבר, בשביל עטיפת הספר כשראה אור לראשונה ב``ספרי סימן קריאה`` ב1977-.
נדרש עוד זמן מה עד שהביקורת וקהל הקוראים עמדו על גדולתו של הספר הזה, ורק כעבור זמן נוסף זכה גם לתהילתו הבינלאומית כרומאן מודרניסטי ייחודי (מבקרו של ה``אינדפנדנט``, גבריאל יוסיפוביצ`י, בחר בו ב1989- כרומאן של העשור, והשווה את גדולתו לזו של ``בעקבות הזמן האבוד`` של פרוסט). אין לתאר את הספרות העברית בחמש עשרה השנים האחרונות בלי ספר זה, שיש כיום הסכמה כללית שהוא ניצב בפסגת הישגיה. בעשור האחרון אין כמעט ספר סיפורת בספרות זו שלא ניכר בו, הרבה או מעט, איזה הד של ``זכרון דברים``.
מהדורת ``הספריה החדשה`` נועדה להביא את הרומאן הדגול של שבתאי אל קהלי קוראים חדשים, והספר רואה אור בשנת השישים להולדתו של שבתאי.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 88 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סוף דבר (חדש

סוף דבר (חדש

יעקב שבתאי
מחיר מכירה 92 ₪
77

77

אברהם דרור
מחיר מכירה 79 ₪
חתול עובר ושב

חתול עובר ושב

אוריה מנשה
מחיר מכירה 73 ₪
חישול הפלדה

חישול הפלדה

אלעזר יוספי
מחיר מכירה 78 ₪
היהודי והים

היהודי והים

יוסף גונדה
מחיר מכירה 95 ₪
לא הכול צריך לדעת

לא הכול צריך לדעת

אלי (חתולי) שרייבר
מחיר מכירה 82 ₪