דף הבית > חדר הביליארד
חדר הביליארד

חדר הביליארד

         

תקציר

העבר אינו מת. למעשה, הוא אפילו לא עבר. קונסטנץ 1941. הפסנתרן הלמוט שפיגלר ואשתו אווה נכשלים שוב ושוב בנסיונם לחצות את הגבול לשוויץ ולברוח מגרמניה הנאצית. מישהו לוחש באוזנם שרק אדם אחד יוכל לעזור להם: גרו פון נולן, מיליונר, איש נדל"ן שמטפל בנכסים של יהודים שנמלטו מגרמניה. ואכן, פון נולן פורש עליהם את חסותו ומסתיר אותם בביתו. בעוד הלמוט הולך ושוקע בעולמו המוזיקלי ומתנתק כמעט מכל קשר אנושי, שוקעת אווה במערבולת רגשית שאחריתה הרת אסון. כעבור שישים שנה חושף נכדו של גרו פון נולן, עיתונאי זוטר במקומון, את השלדים בארון: כנגד מעשיות הגבורה על סבא והשבחים שזכה להם אחרי המלחמה הוא מגלה סדרה של עובדות מטרידות שטורפות את חיי המשפחה.
מארק בול טווה שתי עלילות המסופרות בשני קולות, מבנה מרתק המציג נאמנה את הסתירות המתקיימות בגרמניה של ימינו, ובתוך כך הוא בוחן את הגבולות האחריות והאשמה. זהו סיפורו של הדור השלישי כפי שהוא נראה מהצד הגרמני.

מארק בול (1976), עיתונאי, הרבה לטייל בעולם, בעיקר במדבריות אפריקה, אסיה ואמריקה. פרסם עד כה ארבעה רומנים. מתגורר עם אשתו ושני ילדיו בפרייבורג.

"פרוזה סוחפת, סיפור שמתאים לכל אלה שהמילה ´צדק´ עדיין אומרת להם משהו". די וולט

"מארק בול מספר ברגישות יוצאת דופן מבחינה לשונית, ובברק פילוסופי, את סיפורם של בני הדור השלישי: איך הם נושאים בנטל במשפחתי שלהם ואיך הם מצליחים להבין את עצמם מחדש." יודישה צייטונג

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 84 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

נובלות מוזיקליות / צוויג הופמן מריקה

נובלות מוזיקליות / צוויג הופמן מריקה

סטפן צוויג
מחיר מכירה 69 ₪
בהרי הטירוף

בהרי הטירוף

פיליפס לאבקראפט
מחיר מכירה 88 ₪
סוף המשחק מחודש

סוף המשחק מחודש

חוליו קורטאסר
מחיר מכירה 88 ₪
מורבזין

מורבזין

בלז סנדרר
מחיר מכירה 98 ₪
האישה האחרת

האישה האחרת

שרווד אנדרסון
מחיר מכירה 68 ₪
קרמילה

קרמילה

שרידן גוזף לה-פאנו
מחיר מכירה 88 ₪