דף הבית > חולמת להיות אלופה
חולמת להיות אלופה

חולמת להיות אלופה

         

תקציר

גבריאלה, תלמידת כיתה ג´, המכונה על ידי בנות כיתתה ´גבּי חצי-חצי´ חולמת להיות אלופת העולם  בג´ודו. 
יש לה נתוני פתיחה מצוינים: המאמן שלה מאמין ביכולתה והיא מנצחת את כל הבנים בקבוצתה. אבל לגבי יש סוד אותו היא מסתירה מכולם: אמא שלה לא מרוצה מאהבתה וממסירותה לג´ודו, ואוסרת עליה להשתתף בתחרויות. לאמא של גבי מפריע מאוד שאין  לה חברות, שהיא עוסקת בספורט המתאים, לדעתה,  לבנים ואינה מגלה עניין בתסרוקות, בגדים ושאר עניינים הנתפסים אצלה כ"עיסקי בנות". 
גבי מחליטה לצאת למלחמה - באמהּ, בבנות הכיתה המנדות אותה ולועגות לה, ובפחדיה. היא רוצה לנצח למרות הקשיים.
 
סיפורה של גבי קולח ונוגע ללב. חשיבותו בפריצת גבולות מגדריים, הן של גיבורת הסיפור והן של החבר הטוב שלה מתן,  הלומד איתה בכיתה, ומאוהב בבובות הברבי (המטופשות) שלה, השוכבות כאבן שאין לה הופכין בקופסה מתחת למיטתה.  הסיפור, המספר לנו גם את הסיפור של אמא של גבי, שלא הצליחה להגשים את חלום נעוריה והאכזבה הישנה משפיעה על התנהגותה כאם, מעביר גם מסר סמוי לקוראים צעירים שאסור לוותר על חלומות.
דנה אבירם – סופרת לילדים ולנוער, אמא לשלושה ילדים, מרצה, מנחת סדנאות, עובדת סוציאלית, יוזמת ומקימת חברת ”זהירים ברשת“ המנחה ילדים, הורים עוד מספריה: ’הסוד של גיל‘, ’טורף ברשת‘, ’פֵייסּבֹוקס‘, ’כוכב ברשת‘ ו‘מחוברים‘
גם בספריה הקודמים היא עוסקת בנושאים המעניינים את הקוראים הצעירים היום- שבכל אחד ואחד מהם היא  מתייחסת, דרך עלילה קליטה ומרתקת, לבעיות איתן חיים ומתמודדים בני הנוער.

מחיר באתר: 61.2 ₪

מחיר קטלוגי: 68

Powered by Blacknet.co.il