דף הבית > חומר החיים
חומר החיים

חומר החיים

         

תקציר

״יצירת מופת״, ״אלכימיה פלאית״, ״נס ספרותי״, ״מרהיב״, ״מעורר השתאות״, ״תקווה ליצירת ספרות ישראלית שכמוה לא הייתה, זיקוק נשגב של חומר החיים״, ״קולאז׳ ישראלי, יהודי ואוניברסלי מיוחד במינו… קראתי עשרות רומנים אוטוביוגרפיים, ומעולם לא נתקלתי בז‘אנר כזה… ספר נהדר“ קוראים רבים, ובהם חשובי המבקרים וחוקרי הספרות (דן מירון, ניצה בן דב, עמרי הרצוג ועוד), קיבלו בהתפעלות יוצאת דופן את הספרון הצנוע קטעים מתוך חומר החיים מאת יצחק לבני, שהופיע לפני מותו והכיל מבחר מצומצם מיצירת חייו הגדולה.
לראשונה, רואה עתה אור המהדורה המלאה של חומר החיים.
יצחק לבני, מאנשי התקשורת המבריקים והמשפיעים בישראל, היה בין השאר יו״ר חברת החדשות של ערוץ 2, מנכ״ל רשות השידור, מגיש התוכנית האהודה ״שיחה בשניים״, ששודרה שנים רבות בלילות שבת ברשת ב‘, וכמובן, ״האיש שהמציא את גל״צ״ המפקד המיתולוגי שיזם וחולל מהפכה תרבותית, והפך תחנת רדיו צבאית אפרורית ושולית לאימפריה תקשורתית תוססת, שקשה לתאר את עצם הישראליוּת בלעדיה.
אך לצד כל תהילתו והישגיו, ניהל לבני מעין חיים כפולים. אהבתו הגדולה הייתה ונשארה הספרות, ותשוקתו האמיתית הייתה להיות סופר. עשרות שנים, כמעט בחשאי, התמסר לכתיבת מאות הקטעים שהצטברו והלכו בחייו, ונערכו לאחר מותו, לרומן אוטוביוגרפי ייחודי זה, שסיפורו פשוט ועמוק: ״פעם הייתי ילד, היום אני אבא. חיי חולפים. אני כותב כדי שלא יילכו לאיבוד.״
בצוואתו, מינה לבני את אלאונורה לב, שותפתו לסוד הכתיבה ועורכת חומר החיים שלו, למוציאה לפועל של עזבונו הספרותי. באחרית דבר שנונה ומאירת עיניים, מציירת לב קווים לדמותו המרתקת, רבת הניגודים והסתירות של יצחק לבני, למקומו וחשיבותו בספרות העברית ובתרבות הישראלית, ומתארת כיצד פרץ את גבולותיו כנגד כל הסיכויים והותיר אחריו את המתנה היקרה הזאת, ספר כזה עב כרס ועשיר, מקורי, חכם ומענג, אישי ומשפחתי, מהורהר ופיוטי, טרנסצנדנטי וטרגיקומי, אינטימי וצובט לב, מדומיין ואמיתי, מתפקע מרוב חומר וחיים.


מחיר באתר: 115.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 128

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך: