דף הבית > חייו ומותו של סוקרטס
חייו ומותו של סוקרטס

חייו ומותו של סוקרטס

         

תקציר

מיוונית: שמעון בוזגלו

149 עמודים

- אם המוות הוא כמו טיול מכאן למקום אחר, ומה שמספרים הוא אמת, שאכן שם נמצאים כל המתים – איזו ברכה גדולה יותר מזו יכולה להיות, רבותי השופטים? שהרי אם אדם המגיע לשאול, לאחר שנפטר מאותם אנשים כאן המכנים את עצמם שופטים, ימצא את מי שהם באמת שופטים... אשר בחייהם היו צדיקים – האם יהיה זה טיול קל-ערך כל-כך? כמה מוכן כל אחד מכם לשלם כדי להסתופף בחבתרם?... אני כשלעצמי מוכן למות בוקר וערב אם הסיפורים האלה אמיתיים? בילוי נפלא צפוי לי שם אם אפגוש... כל איש מן הקדמונים שמצא את מותו כתוצאה מפסק-דין לא צודק, ונשווה חוויות.... אבל החשוב מכול יהיה להעביר את זמני שם בבחינת האנשים ובחקירתם, כמו כאן, מי מהם חכם, ומי חושב שהוא חכם אבל אינו חכם...``

אותיפרון, נאום ההגנה של סוקרטס, קריטון, ותמונת הסיום מתוך פיידון – החיבורים היוצרים את הסיפור שקראנו לו חייו ומותו שלסוקרטס, הם ללא ספק החטיבה המובהקת הראשונה מתוך המפעל העצום הנקרא כל כתבי אפלטון, לא יהיה זה מוגזם לשער כי זוהי גם ההתחלה של כל לימוד פילוסופיה בתרבות המערב. וכמה מודרני היה הסופר הגדולה הזה, אפלטון הפילוסוף! לאחר כחצי מאה, מוצג סוקרטס מחדש בפני הקורא העברי, והנה הוא שואל, מסביר, ובקיצור – מנהל שיחה.

שמעון בוזגלו הוא משורר ומתרגם. ספר ישירו, אדם, יצא לאור בשנת 2000, תירגום מחזות לתיאטרון, ועל אחד מהם מדיאה של אוריפידס, זכה בפרס על-שם עדה בן-נחום. כרך נוסף בתרגומו מכתבי אפלטון, ובו הדיאלוגים פיידון ומנון, יופיע בשנת 2002.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 98 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מנון לכס

מנון לכס

אפלטון
מחיר מכירה 98 ₪
פיידרוס

פיידרוס

אפלטון
מחיר מכירה 59 ₪
פיידון

פיידון

אפלטון
מחיר מכירה 98 ₪
פרוטאגור

פרוטאגור

אפלטון
מחיר מכירה 76 ₪
תיאיטיטו

תיאיטיטו

אפלטון
מחיר מכירה 84 ₪
אתיקה עברית

אתיקה עברית

צוריאל ראשי
מחיר מכירה 145 ₪