דף הבית > טיטוס אנדרוניקוס
טיטוס אנדרוניקוס

טיטוס אנדרוניקוס

         

תקציר

המצביא טיטוס אנדרוניקוס, שב לרומא כמנצח עם תום מלחמותיו בגותים, ובקנאות דתית מקריב את מכר בניה של טאמורה, מלכת הגותים השבוייה; בהיפוך גורלות משונה נישאת טאמורה לקיסר הרומאי, וברגע זה מתחיל מסע נקמה עקוב מדם, העתיד להפיל חלל את שתי המשפחות בחזיון גרוטסקי של רציחות, איברים כרותים, אונס ואף קניבליזם.
טרגדיה זו, הראשונה מאת המחזאי הגאוני ויליאם שקספיר, שזכתה לאהדה רבה בקרב הקהל האליזבתני, נחשבה במשך מאות שנים אחר כך לאחת מיצירותיו הפחות מוצלחות, וחלק ממבקריה אף טענו כי קשה להעלות על הדעת שכתב אותה אותו גאון רנסנס. אך אף כי ´טיטוס אנדרוניקוס´ הינה אכן יצירה של מחזאי צעיר ובוסרי, הנענה לציפיות הקהל בן זמנו שאהב מאוד טרגדיות נקמה, זו, כמובן, הייתה טעות בתפיסתם של אנשי התקופה הויקטוריאנית לגבי מי היה אותו מחזאי מופלא; כי שקספיר עסק תמיד בבני אדם, בכל צדדיו של הקיום האנושי, מן התחושות הנשגבות ביותר ועד למעשי הזוועה האיומים ביותר, אשר, נרצה או לא נרצה, היו מאז ומתמיד חלק מקורותיו של המין האנושי.
וכך, בדרכו המופלאה שאין שני לה, מגולל שקספיר את מעשי הזוועה, את תוצאותיה הרות האסון של הקנאות, שמתוך רצונה לשמור על הסדר החברתי מייצרת רק נקמה הגוררת נקמה המובילות בסופו של דבר לכאוס המוחלט, הממוטט את הסדר הקיים, ושרק עם הכחדתו המוחלטת כמעט, תיתכן בנייתו של סדר חדש וטוב יותר.

לאחר שרק במאה הקודמת החל המחזה לתפוס שוב את מקומו בתיאטרון העולמי, הוא מוגש כאן לראשונה בעברית בתרגומו של גלעד רוזנברג, המבקש לשמור על לשונו וסגנונו הייחודיים של שקספיר, ומלווה בהערות מאת המתרגם ובמבוא מאת עורך הסדרה, אברהם עוז.


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 68 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

רומיאו ויוליה

רומיאו ויוליה

ויליאם שקספיר
מחיר מכירה 65 ₪
הנרי החמישי

הנרי החמישי

ויליאם שקספיר
מחיר מכירה 49 ₪
הלילה השנים עשר או כרצונכם

הלילה השנים עשר או כרצונכם

ויליאם שקספיר
מחיר מכירה 65 ₪
סוף טוב הכול טוב

סוף טוב הכול טוב

ויליאם שקספיר
מחיר מכירה 39 ₪
חלום ליל קיץ חדש

חלום ליל קיץ חדש

ויליאם שקספיר
מחיר מכירה 72 ₪
המלך ליר

המלך ליר

ויליאם שקספיר
מחיר מכירה 74 ₪