דף הבית > יין חלומות אסופת סיפורים זוכי פרס גפן
יין חלומות אסופת סיפורים זוכי פרס גפן

יין חלומות אסופת סיפורים זוכי פרס גפן

         

תקציר

פרס גפן מוענק בעשרים השנים האחרונות לספרי ולסיפורי המדע הבדיוני והפנטסיה הטובים ביותר של השנה, שיצאו לאור בעברית. זהו אחד מחשובי הפרסים הספרותיים המוענקים בישראל. זהו גם הפרס היחיד המוקדש לסוגה מסוימת. הפרס קרוי על שמו של עמוס גפן, מי שהיה העורך הספרותי הראשון, שפרסם בעברית את ספרי הסוגה באופן סדיר והביא אל הקוראים הישראלים עולמות חדשים ומופלאים שלא היו מוכרים לקהל הקוראים של אותם הימים.

בשנים מאז יוסד הפרס, היו זכאים למועמדות לו למעלה מארבע מאות סיפורים קצרים. רק סיפורים שעומדים בתנאי סף מחמירים ואשר פורסמו בבמות מוכרות נשקלים כמועמדים לפרס. מתוך אלה בוחרים חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה את חמשת המועמדים השנתיים, ומתוך אלה בוחרים באי פסטיבל אייקון, הפסטיבל הגדול והחשוב בישראל למדע בדיוני ולפנטסיה, את הסיפור הזוכה בכל שנה.

עד היום זכו שבעה-עשר סיפורים בפרס גפן בקטגוריית הסיפור הישראלי הטוב ביותר: כולם מקוריים, חדשניים ופורצים את גבולות המעטפת. סיפורים ישראליים ואוניברסליים כאחד. לא מעט ממחברי הסיפורים הפכו לסופרים מוכרים, שפרסמו רומנים באורך מלא בגדולות והמכובדות שבהוצאות הספרים בישראל. רבים נוספים נמצאים בימים אלה בתהליכים לקראת פרסום רומן ראשון או שני, ואת ספריהם תוכלו למצוא על מדפי חנויות הספרים בעתיד הקרוב. עתה, לראשונה, אנו מאגדים את כל הסיפורים הזוכים מתחילת ימי הפרס ועד היום לכרך אחד, המאפשר לכם להכיר מקרוב את קבוצת הכותבות והכותבים המסעירה ביותר שקיימת כיום בישראל.

מחיר באתר: 79.2 ₪

מחיר קטלוגי: 88

Powered by Blacknet.co.il