דף הבית > ילדה טובה ילדה רעה
ילדה טובה ילדה רעה

ילדה טובה ילדה רעה

         

תקציר

נעמי אחימור – עלתה מתימן בינקותה ונקלטה עם משפחתה במושב בדרום הארץ. שיאי הכיף של ילדותה היו ילקוט חדש בכיתה א´, הצרכנייה וחנות הבגדים באופקים. נעמי אחימור, חיה עם לקות ראייה ומפצה בנגיעה חושית בחיים. היא עובדת סוציאלית בכירה. משמשת בתפקיד ראש המינהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון. נשואה ואם לשלושה בנים.
 
"ילדה טובה, ילדה רעה", ספר הביכורים של הסופרת נעמי אחימור, הוא יצירה על מציאות אמיתית במושב נידח, שיכול להתקיים בכל מקום אחר ובלבד שיהיה מספיק מרוחק מרעש הכרך. זהו סיפורה של חברה שותקת, שהצחוק בה נדיר ומעשה הקונדס לא מצליח להפיג את הסבל. הרעש היחידי אשר נשמע בה נוגע בעצבים החשופים וניבט בעיניהן של הנשים הגדולות והקטנות – הבנות. זוהי פרוזה קולחת וציורית על נשים הנרמסות בחוקי הברזל של המסורת בתימן ובאופל הכבד הן מנסות ללכת קדימה – אל התקווה.
 
במרכז הבמה עומדות הנשים – כולן מרתקות – כולן מתמודדות עם הבנות שלהן, אבל בעיקר עם הגברים שלהן ותפיסת עולמם הנוקשה, הבלתי מתפשרת. הזרקור מופנה אל משפחה אחת – משפחת חדד – שם רוחשת וגועשת קלחת של אוהבים-שונאים, קרובים-רחוקים, שותפים-אויבים.
 
נעמי אחימור טווה ביד אמן סיפור אמיץ, נוגע ללב, עתיר חמלה ורוע, נדיר ברגישותו האנושית והספרותית. הדמויות המורכבות, המתוארות במבט חד ומבחין, התיאור המדויק של רוח התקופה – אלה מכניסים את הקורא לעולמה של משפחת חדד אבל גם מבקרים בדרמות של יתר המשפחות במושב: בכולן הנשים  הן הגיבורות בעל כורחן – וקסמן שובה את הלב ואת הרגש העמוק.

מחיר באתר: 81 ₪

מחיר קטלוגי: 90

Powered by Blacknet.co.il