דף הבית > ילדי הירח
ילדי הירח

ילדי הירח

         

תקציר

ילדי הירח הם אותם ילדים ובני נוער שהחיים לא פינקו אותם. הם נאלצו לעשות את דרכם ללא הבסיס הבטוח והמובן מאליו של משפחה תומכת וסביבה מגוננת. חלקו העיקרי של ילדי הירח מביא את סיפוריהם של נערים ונערות שדרכם הצטלבה בדרכו של יהונתן, כאשר פגש בהם כמחנך, כמנהל בית ספר או כמלווה חינוכי, לפעמים לאורך ציר זמן של שנים.

הצטלבות הדרכים הזאת של הנער או הנערה בסיכון עם המבוגר הנכון שמאמין בהם, מקשיב להם, מפיח בהם תקווה ופשוט נמצא איתם ברגעים האלה – יש בה כוח עצום. או-אז מתרחש הקסם והנערה או הנער מוצאים בעצמם את תעצומות הנפש להתרומם, גם ללא בית תומך, לעלות על דרך המלך ולשנות בכוחם את מסלול חייהם.

חלקו השני של הספר מביא הרהורים ומחשבות על אבהות, משפחה וחינוך. החלק השלישי מחיה זכרונות של יהונתן עצמו מימיו בפנימייה, כילד ירח בעצמו, והחלק הרביעי הוא הזמנה לצלול לשירים שכתב בגיל ההתבגרות וגם הלחין וביצע, ולהאזין להם. החיבור הזה דרך הצלילים טוֹוֶה נימים וחיבורים שמילים לבדן אינן יודעות לעשות.

 

יהונתן דורון, אבא למישל, אמלי ולני ובן-זוגה של אשת התקשורת והחינוך – שירן דורון, ניהל תיכון דמוקרטי בתל אביב וגם מסגרת ייחודית לילדים עם קשיי התנהגות והשתלבות בבת ים. כיום, בזמן פרסום הספר, הוא מנהל פרויקט ייחודי שהגה והוא מיישם עם בני נוער בחטיבת ביניים במכמורת, ומלווה צוותי חינוך בכל הארץ. בנוסף, כמנחה הורים בהכשרתו יש לו קליניקה בתל אביב והוא משמש יועץ למנהלי בתי ספר ומוסדות חינוך, ומקיים סדנאות העשרה והכשרה על פי גישתו, עם תלמידים מהארץ, מארצות הברית ומאירופה.

זהו ספרו השלישי של יהונתן בסדרת "מיומנו של איש חינוך", כשהספר הראשון בסדרה – "כל מה שילד צריך", היה לרב מכר ותורגם לאנגלית. מאז צאתו פצח יהונתן במסע הרצאות ארצי, שהתרחב והגיע בשנה החולפת גם אל בתי ספר ומוסדות חינוך באמריקה הצפונית.


מחיר באתר: 79.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 88

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

WHAT EVERY CHILD NEEDS

WHAT EVERY CHILD NEEDS

מחיר מכירה 79.2 ₪מחיר קודם88 ₪
הקסומים 1

הקסומים 1

מחיר מכירה 66.6 ₪מחיר קודם74 ₪
אל היער הקסום של הילדות

אל היער הקסום של הילדות

מחיר מכירה 79.2 ₪מחיר קודם88 ₪
כל מה שילד צריך

כל מה שילד צריך

מחיר מכירה 79.2 ₪מחיר קודם88 ₪
המפה הלא מודעת של ההורות

המפה הלא מודעת של ההורות

מחיר מכירה 79.2 ₪מחיר קודם88 ₪
מוצלחים

מוצלחים

מחיר מכירה 97.2 ₪מחיר קודם108 ₪