דף הבית > כיצד לקרוא את התנך
כיצד לקרוא את התנך

כיצד לקרוא את התנך

         

תקציר

בתנ"ך, ערש התרבות היהודית, אפשר לקרוא שוב ושוב ולגלות בכל פעם פנים חדשות. גם בחלוף השנים לא נפגם זוהרו ובכוחו להעניק השראה לחיינו כאן ועכשיו. אלא שרבים וטובים המבקשים לקרוא בתנ"ך נאלצים להתמודד עם פערי תרבות ושפה, פערים המותירים את הקורא נבוך ומיואש. בעבורם התנ"ך הוא ספר חתום.
הספר כיצד לקרוא את התנ"ך מנסה לצמצם את התהום הפעורה בין העולם העתיק והעולם המודרני. הוא מבקש להשיב את ספר הספרים לחיינו ולפתוח אותו בפני דורשיו. הספר, הכולל מבואות לספרי התנ"ך, מאפשר לשחזר תרבות מלאת חיים בת יותר מאלפיים שנה ולהבין אגב כך גם את עצמנו, את שורשי הזהות שלנו, את המקומות שבהם תרבותנו עולה בקנה אחד עם הישראליות העתיקה ואת המקומות שבהם סטתה ממנה.
פרופ´ מארק צבי ברטלר משמש כמרצה ללימודי מקרא בקתדרה ע"ש דורה גולדינג במחלקה ללימודי המזרח הקרוב ויהדות באוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית. הוא רכש את השכלתו באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת ברנדייס. כמה מספריו ראו אור בשנים האחרונות וזהו ספרו הראשון שתורגם לעברית.
"ספרו של מ"צ ברטלר יהיה כלי עזר מן המעלה הראשונה לקוראי מקרא המבקשים להתוודע גם לרזיו של מחקר המקרא וביקורתו. הספר מציג קריאה דייקנית ונבונה במבחר יחידות ספרותיות מספרי המקרא השונים על סוגותיהם השונות, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לרקע ההיסטורי ולספרות המזרח הקדמון שבקרבה צמח המקרא. ברטלר מוליך את הקורא, אט-אט, בנבכי המקרא ומחקרו ומעניק לקורא הסקרן כלים יעילים להמשך קריאה מהנה ללא יראה ופחד, לא מן הכתובים העתיקים ולא מן המחקר המתמודד עמם ומנתחם."
 - פרופ´ יאיר זקוביץ ופרופ´ אביגדור שנאן


מחיר באתר: 88.2 ₪

מחיר קטלוגי: 98

Powered by Blacknet.co.il