דף הבית > כישלון קטן
כישלון קטן

כישלון קטן

         

תקציר

הורים יקרים!
ברכות לבביות לכם, אנו שמחים איתכם בשמחת הולדתו של אדם נוסף – אזרח ברית הרפובליקות הסובייטיות וחבר לעתיד בחברה הקומוניסטית...אנו בטוחים כי תגדלו את בנכם להיות עמֵל בעל מצפון ופטריוט נאמן של מולדתנו הדגולה.

בכישלון קטן שנכתב לאחר שלושה רומנים עטורי שבחים, כותב גארי שטיינגרט בגילוי לב, בשנינות ובחריפות נוקבת על חייו. הוא חולק איתנו את חוויותיו כמהגר לאמריקה, נע הלוך ושוב על פני הזמן והזיכרון בהומור רווי ביטול עצמי, באבחנות מרגשות ובתעוזה ספרותית. התוצאה היא סיפור רב- תהודה על משפחה ושייכות, שיש בו מן האפי כפי שיש בו מן האינטימי.
הילד הסקרן, הקטנטן והאסמטי, שנולד בלנינגרד של דמדומי ברית המועצות, גדל בתחושה מתמדת של כמיהה לקבלה, לאהבה, לאוכל – תשוקות שילוו אותו עד בגרותו.
את המונח כישלון קטן טבעה אמו והצמידה לבנה, אמנם באהבה, אך בעקבות זאת פעל שטינגרט מתוך מחשבה שייכשל בכל דבר שינסה לעשות. אולם הנער, שהיה חריג כל חייו וחי בשני עולמות הסותרים זה את זה, הצליח ליצור בכוח דמיונו קול ספרותי רב-עוצמה וכנגד כל הסיכויים - מקום בעולם.

"סיפור מלא אבחנות מצוינות על גלות, התבגרות ואהבה משפחתית. ראָיה חיה, קומית ונוגעת עד עומק הלב ליכולתו של שטיינגרט לכתוב מתוך שילוב של לעג עצמי, תבונה, סרקזם חד ורכות כואבת צ´כובית ממש." מיצ´יקו קאקוטני, ניו יורק טיימס.

"איזה בלגן! לרשותו של שטיינגרט עומדת לא רק זהותו המובחנת, אלא גם כל הקצוות הפרומים והסתירות הבלתי-פתורות שמתוכם נוצרת ספרות דגולה." צ´רלס סימיק, ניו יורק רוויו אוף בוקס.

 


מחיר באתר: 88.2 ₪

מחיר קטלוגי: 98

Powered by Blacknet.co.il