דף הבית > כל אחד ביחד
כל אחד ביחד

כל אחד ביחד

         

תקציר

קצב החיים המהיר בימינו, הדינאמיות שבהם ומקורות המידע הבלתי נדלים העומדים לרשותנו, הפכו את ההוראה הפרונטאלית לכמעט בלתי רלוונטית. על רקע השינויים הדרמטיים בחיינו, את מקום ההרצאה, ההוראה הפרונטאלית או כל אינטראקציה אנושית כללית או פרטית, הולכת ותופסת גישה הרואה בפעולות אלה מפגשים בין בני אדם, כאשר המידע מועבר להם וביניהם בדרך של הכוונה והנחייה. כיום, הנחיית קבוצות היא "שם המשחק", והיכולת להנחות - ולא "ללמד" או "להרצות" - היא הדרך המעודכנת והמותאמת לתקופתנו. לפי גישה זו, ידע בלבד אינו מספיק, ויש לשלבו בחוויות המאפשרות לחברי הקבוצה לעבור תהליכים קבוצתיים מובנים ומותאמים.
ספר זה הוא מעין "ארגז כלים" למנחי קבוצות אנושיות מכל סוג שהוא, ומוצגות בו דרכים וגישות שונות, תיאורטיות ומעשיות, להנחיית קבוצות. הספר פורס בפני הקורא מגוון של טכניקות להנחיית קבוצות. ביסוד הטכניקות האלה מצוי הכלל "כזה ראש וחדש", מתוך המחשבה שעל כל מנחה, הורה, מורה, גנן/ת או מנהל/ת העוסק/ת באינטראקציה אנושית להתאים את תכנון המפגשים הקבוצתיים לאישיותו כמנחה, לאינדיבידואלים המרכיבים את הקבוצה ולמטרות הקבוצה. מנחה טוב מכיר בכך שהוא מסייע לאחרים לרצות בחוויה,להינות מהלקיחה, ללמוד, לדעת, להבין ולהפנים. מנחה אפקטיבי הוא למעשה מתווך צנוע, בעל יושרה ויושר. את העבודה האמיתית יעשו המונחים, כעשא על המנחה לדעת לסיים את תפקידתו ולפנות מקום לחוויית העבודה העצמית של חברי הקבוצה

ד"ר לדליה לגיסמון מלמדת הנחיית קבוצות וביבלויוגרפיה ביחידה להשתלמויות מורים בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן. לאחר שסיימה את התואר השני במנהל חינוכי, פנתה, במסגרת עבודת הדוקטוראט השלישי. במשך שנים עסקה בחינוך ובהוראה בבתי ספר תיכוניי, ומאוחר יותר במסגרצ מכון אדלר, הוכשרה במסלול הנחיה לגיל השלישי. כיום היא מעבירה סדנאות לקהל הרחב לצד מתן ייעוץ אישי למבוגרים (Coaching)

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 69 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בשערי גן עדן

בשערי גן עדן

ויליאם פיטרס
מחיר מכירה 108 ₪
רוצה להיות מלכה

רוצה להיות מלכה

רותי שפר
מחיר מכירה 98 ₪
40% הנחה על הספר השני
להזמין מציאות

להזמין מציאות

רוקסי נפוסי
מחיר מכירה 98 ₪
40% הנחה על הספר השני
הקשת

הקשת

פאולו קואלו
מחיר מכירה 98 ₪
40% הנחה על הספר השני
רפא את נפשך

רפא את נפשך

ל.לואיז היי
מחיר מכירה 98 ₪
ישומיים לחיים

ישומיים לחיים

ניל דונאלד וולש
מחיר מכירה 49 ₪