דף הבית > כל הסוסים היפים
כל הסוסים היפים

כל הסוסים היפים

         

תקציר

`כל הסוסים היפים` שהופיע ב1992-, פילס את דרכו של קורמאק מקארתי אל פיסגת הספרות האמריקנית, העכשווית. מקארתי, יליד 1933, פירסם קודם חמישה סופר-רומאנים, שזכו לשבחי הביקורת, אך הותירוהו בלתי ידוע לקהל הרחב, בבחינת סופר-לסופרים. הוא חי נחבא אל הכלים, לא מתראיין ולא מופיע, בתנאי עוני. `כל הסוסים היפים` הביא לתמורה במעמדו. הספר זכה ב-National Book Award היוקרתי, ובפרס המבקרים; כיכב ברשימת רבי המכר (שמעטים בה בארה``ב ספרים באיכותו), תורגם בלמעלה מעשר ארצות, וגם סרט מופק על פיו. `כל הסוסים היפים` הוא הרומאן הראשון ב`טרילוגיית הגבול` של מקארתי, וגם שני הרומאנים האחרים בטרילוגיה יראו אור ב``ספריה החדשה``.
היום מנבאים המבקרים בארה``ב ל`כל הסוסים היפים` מעמד של ספר ``קלאסי``, והביקורת משווה את מקארתי לסופרים ממעלתם של פוקנר, מלוויל ומארק טווין. באנגליה כתבו על הספר כעל ``פיסגת הפרוזה האנגלית בת זמננו`` וה`לה מונד` בצרפת (עם הופעת רומאן אחר של מקארתי בתרגום לצרפתית) יצא בכותרות ``המלך קורמאק`` ואף הוא רואה במקארתי סופר ענק.
`כל הסוסים היפים` מתרחש ב1949- בדרום טקסאס ובעיקר בצפון מקסיסו. עלילתו מעבירה אל תחום הרומאן הרציני חומרים אופיינים לספרי הרפתקאות ולסרטי המערב-הפרוע, ההופכים כאן לספר מורכב, פיוטי וחודר. זהו עולם שעל החלומות משלמים בו בדם.
גיבור הסרט, ג`ון גריידי קול, הוא נער כבן 16. סבו מת. אביו חזר מן המלחמה אדם אחר משהיה. אמו מתפתחת קריירה של שחקנים בעיר. הוריו מתגרשים. הוא עצמו צעיר מכדי לקבל לידיו את החווה המתמוטטת. יחד עם חברו הוא חוצה על סוס את הגבול למקסיקו. שלא מרצונם מסתפח אל השניים נער מופרע, שמביא עליהם צרות ואף מוסיף לסיפור אספקט קומי. במקסיקו מקבלים שני הנערים עבודה באחוזה גדולה, וג`ון גריידי מתאהב באלחנדרה, בתו של בעל האחוזה. עד מהרה מוצאים עצמם הנערים אסירים בכלא מקסיקני מושחת ואלים, מואשמים ברצח...
חציית הגבול למקסיקו היא מעבר לעולם אחר, שבו לכאורה הכל אפשרי, הכל פתוח, מבחינתו של ג`ון גריידי. הספר הופך לספר התבגרות, שבו על ג`ון גריידי לכונן את הערכים הפרטיים שלו, השונים מאלה של ארצו ושל מקסיקו גם יחד, וללמוד להוליך את עולמו הפרטי בסביבה האלימה.

מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות

מחיר באתר: 88 ₪

*משלוח חינם בקניה מעל 249 ש"ח  

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הדרך עטיפת הסרט

הדרך עטיפת הסרט

קורמאק מקארתי
מחיר מכירה 88 ₪
הדרך

הדרך

קורמאק מקארתי
מחיר מכירה 88 ₪
פינלי דונובן מהממת אותם

פינלי דונובן מהממת אותם

אל קוזימנו
מחיר מכירה 98 ₪
מאורת הארנב

מאורת הארנב

טס גאנטי
מחיר מכירה 98 ₪
השקר הראשון מנצח

השקר הראשון מנצח

אשלי אלסטון
מחיר מכירה 98 ₪
מלון ההתחלות החדשות

מלון ההתחלות החדשות

אלין הילדרברנד
מחיר מכירה 98 ₪