דף הבית > לא בובה על חוט
לא בובה על חוט

לא בובה על חוט

         

תקציר

גולדה לישנסקי הייתה רק בת שבע כשהחלה ללמוד ב"חדר" של רבי פישל הזקן. באותם ימים לא היו רגילים לראות בנות שלומדות לקרוא ולכתוב, אבל גולדה, שבעתיד תיקרא רחל ינאית בןצבי, האמינה שאין דבר שבנים יוכלו לעשות והיא לא. והיא גם צדקה: כשמלאו לה שתיםעשרה שנים כבר הייתה פעילה ציונית, בהמשך הצטרפה לארגון 'השומר', הייתה חברה במִפקדת 'ההגנה' בירושלים, בפרעות תר"פתרפ"א הסתובבה עם אקדח והכשירה חלוצות, וגם ייסדה את בית הספר החקלאי בעין כרם.

רחל הייתה אישה חזקה ומרשימה, אבל כלפי חוץ היא הקרינה לאומיות וצניעות, ואלה לא נעלמו גם כשהייתה לאשתו של נשיא המדינה יצחק בןצבי: השניים גרו בצריף, בגדיהם הייצוגיים נתפרו רק במתפרות מקומיות, ואפילו את הארוחות החגיגיות ביותר הם הקפידו להכין מתוצרת חקלאית ישראלית. כך, בנועם ובפשטות, הפכה רחל למקור לגאווה ולהעצמה נשית ישראלית.

הספר לא בובה על חוט עוקב אחר סיפורה של רחל ינאית, מילדות ועד בגרות, ומצטרף לסיפורי חיים מרתקים נוספים שכתבה גלילה רוןפדרעמית, מבכירות סופרי הילדים והנוער בישראל. עוד בסדרה: 'העורג - סיפור חייו של א"ד גורדון', 'בעוז ובהדר - סיפור חייו של מנחם בגין', 'לעלות אל העם - סיפור חייו של יצחק נבון',
'
באור ובסתר - סיפור חייו של זאב ז'בוטינסקי' ו'אומרים אהבה יש - סיפור חייו של חיים נחמן ביאליק', שראו אור בהוצאת מודן.


מחיר באתר: 79.2 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 88

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך: