דף הבית > להמציא כל בוקר מחדש
להמציא כל בוקר מחדש

להמציא כל בוקר מחדש

         

תקציר

לפעמים זה הצורך שהוליד את הרעיון, לעתים זה חלום ילדות שהתגשם, ולפעמים ההמצאה ששינתה את פני ההיסטוריה נולדה לגמרי במקרה. מאחורי כל אחד מההמצאות ומהממציאים הישראלים מסתתר סיפור שהוא עולם ומלואו, סיפור רצוף אתגרים, אכזבות, כישלונות, והרבה אמונה. מדינת ישראל שימשה לא רק כתפאורה, אלא פעמים רבות היתה המנוע להצלחה, היוותה השראה וסיפקה ליזמים את הצורך – אך גם את הקרקע הפורייה לפרוץ ולהצליח.

להמציא כל בוקר מחדש מביא את סיפוריהם של שבעים ההמצאות, התגליות והפיתוחים הבולטים שהצמיחה הארץ בשבעים שנותיה. מהקיבוץ ועד טיל החץ, מסיר הפלא ועד פענוח מבנה הריבוזום עוקב הספר אחר מגלים וממציאים, חולמים ויזמים שבעמל כפיים וכנגד כל הסיכויים הטביעו את חותמם על התפתחות המדע, הטכנולוגיה, התעשייה – וגם חיי היומיום – בארץ ובעולם כולו. הספר מבוסס על ראיונות ושיחות רקע עם המובילים בחזית ומאחורי הקלעים, ומרכיב את פסיפס החדשנות הישראלי לכדי סיפור חלוצי שטרם סופר.

כיצד השפיעו תנאיה הייחודיים של הארץ על פועלה בזירת החדשנות הבינלאומית? מה מייחד את הממציאים הישראלים בהשוואה לעמיתיהם שמעבר לים? ומה בכלל הופך המצאה ישראלית ל"המצאה" ול"ישראלית"?

להמציא כל בוקר מחדש חוגג את רוח החדשנות והיזמות הישראלית דרך מסע מרתק בהיסטוריה של המדינה כפי שהיא משתקפת בדרכם של עשרות החלוצים שהמשיכו לפעול בה גם מאה שנה לאחר שיובשו הביצות.

גלית חמי היא עיתונאית כלכלית, ממייסדי עיתון "כלכליסט" ועורכת העיתון מיום הקמתו. בעלת תואר ראשון בקולנוע וכלכלהותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

סופי שולמן היא עורכת מוסף שוק ההון בעיתון "כלכליסט". עלתה לארץ מסנט פטרסבורג בגיל 14, שירתה ב-8200. בעלת תואר ראשון במינהל עסקים ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית.

מחיר באתר: 115.2 ₪

מחיר קטלוגי: 128

Powered by Blacknet.co.il