דף הבית > לויתן קטן בכנרת
לויתן קטן בכנרת

לויתן קטן בכנרת

         

תקציר

עֹמר יצָא עִם מִשְׁפַּחְתּו לפיקְניק עַל שְפת הַכִּנרֶת. בְּתוך הַמַּים, קָרוב לגַדָּה, צָף גזֶַּע עֵץ צַר וְאָרך. "זאת הַסִּירָה שֶׁלי!" קָרָא, "וְזֶה הַמָּשׁוט," הוסיף וְהֵרִים עָנף קָטָן. "אֲני אָשׁוט רָחוק־רָחוק עַד הַצַד הַשֵּׁני." רָכוב עַל גזֶע עֵץ יוצא עמר לשְַׁיט מָלא הַפְתָּעות, וַאֲפִלוּ פּוגֹש בְּגור לויתנים!

יונה טפר כתבה עשרות ספרים לילדים ולבני נוער וזכתה בפרסים רבים. בין ספריה לקטנים: יעל מציצה לרחוב, מי הכי גבוה?, בינה נוסעת מבנימינה, לא תשיג אותי, האוצר של יסמין ו פלא זרע־עץ.

ולי מינצי, מאיירת ומעצבת. כלת פרס בן־יצחק לאיור מטעם מוזיאון ישראל. בין הספרים שאיירה:  זרעים של מסטיק, האגדות שלנו, קטנטנה בגינה ומדיקן. לאחרונה זכתה בציון לשבח  מטעם כתב העט האינטרנטי לילדים  ´הפנקס´  על איור ספרה של פניה ברגשטיין חרוזים אדומים.

הסיפור לוויתן קטן בכנרת מתרחש על שפת הכנרת כשמשפחתו של עומר – אביו, אמו ושתי אחיותיו – יוצאים לפיקניק. עומר יושב במהלך רוב הסיפור על גזע עץ המוטל במים, אך בראשו של הילד מתרחשת הרפתקה שלמה! מבחינתו, גזע העץ הוא סירה, הענף משוט, ובדמיונו הוא מפליג אל לב הים, שם הוא פוגש גור לוויתנים ביישן, משחק ומשתולל עמו ומאבד את דרכו בלב ים. מי שיעזור לו למצוא את הדרך חזרה למשפחתו הם הדגים והציפורים  שאותם האכיל מהכריך שלו בתחילת ה"מסע", מוטיב מוכר מסיפורי עם שמעניק לסיפור רובד נוסף. כשיחזור עומר ממסעו מחכה לו שחייה ריאליסטית לגמרי על גב לוויתן "אמיתי" – אבא שלו.
הרחק מהעולם המרצד של מסכי הטאבלט והסמארטפון, כה מעט נחוץ לו לילד בכדי לברוא עולם ומלואו: ים, שמים, ציפורים, דגים, גזע-עץ וענף. המבוגר מתבקש רק לא להפריע וזה בדיוק מה שעושה המשפחה של עומר בסיפור.

האמנית ולי מינצי, איירה להפליא את אווירת הקיץ החמימה של הפיקניק המשפחתי ואת מראות הכנרת הכחולה האהובים על הכול. איוריה הפיוטיים והשובביים מנכיחים ומחזקים את הוויית תום הילדות המשוכה על הסיפור, ומסייעים לשאוב את הקורא אל עולמו הדמיוני-משחקי של עומר.

מחיר באתר: 44.1 ₪

מחיר קטלוגי: 49

Powered by Blacknet.co.il