דף הבית > לקסיקון מפה האישים
לקסיקון מפה האישים

לקסיקון מפה האישים

         

תקציר

לקסיקון מפה: האישים מציע לקורא מסע מרתק בתולדות האנושות, על תחומיה הרבים והמגוונים, והופך אותו לבן בית בהיסטוריה ובתרבות. לקסיקון האישים כולל 4930 ערכים, ונזכרים בו כאלף אישים נוספים. בלקסיקון מופיעים אישים מכל התקופות ומכל רחבי התבל: מארצות המערב, מאפריקה, מאסיה, מאמריקה הדרומית ומהעולם הערבי והמוסלמי. כספר הפונה אל קהל ישראלי, הובלטו בו אישים יהודים וישראלים.


הלקסיקון, בעריכת אורן נהרי ויובל אלעזרי, מציג לא רק את החשובים, אלא גם את המשפיעים ואת המעניינים שבאישים בהיסטוריה. החשובים הם אותם אישים המופיעים בכל לקסיקון ראוי לשמו: קיסרים ומלכים, נשיאים וראשי ממשלה, מצביאים ומייסדי דתות, סופרים וציירים, פילוסופים, מדענים ועוד (הספר עדכני עד לימים אלה וכולל ערך מיוחד המוקדש לנשיא הנבחר של ארצות הברית, ברק אובמה).


המעניינים הם אלה המתבלים את ההיסטוריה לטוב ולרע, ואש שמם ממשיך להדהד - מג´ק המרטש עד קזנובה ומפוקהונטס עד פאוסט.


בלקסיקון שולבו גם אישים שהשפיעו על חיינו, אבל לא תמיד זכו לפרסום ולהכרה: כאן נמצאים אישים כמו קינג ג´ילט, שסכין הגילוח שלו מציין את ראשית עידן ה´השתמש וזרוק´; ניקולה אפר, ממציא השימורים; ג´ון הרינגטון, שפיתח את בית השימוש המודרני; גרגורי פינקוס, ממציא הגלולה למניעת הריון, ועוד רבים אחרים.


לצד המעניינים והמשפיעים נמצא גם אישים שמציינים ומסמלים תופעות חשובות, גם אם הם אינם חשובים ממש כמו לואיז בראון, תינוקת המבחנה הראשונה, לינץ´ (´מעשה לינץ´) ושובן שהעניק את שמו לתופעת השוביניזם.


עורכי הלקסיקון ניסו להמנע ממכשלה המאפיינת רבים מלקסיקוני העבר, שהם ´מערביים´ מדי, ומתמקדים בגברים מאירופה וארצות הברית. על כן הובאו בו אישים רבים מאפריקה, אסיה, אמריקה הדרומית והעולם הערבי והמוסלמי. עם זאת, הספר נכתב לקהל ישראלי, ועל כן יהודים וישראלים נמצאים בו במספר גדול יחסית.

מחיר באתר: 134.1 ₪

מחיר קודם

מחיר קטלוגי: 149

 * משלוח חינם בארץ בקניה מעל 249 ₪ בכפוף למדיניות המשלוחים 

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

4 ב - 100 ש"ח
תולדות האדם בציטוטים

תולדות האדם בציטוטים

יובל אלעזרי
מחיר מכירה 115.2 ₪מחיר קודם128 ₪
יותם והשד

יותם והשד

יובל אלעזרי
מחיר מכירה 61.2 ₪מחיר קודם68 ₪
הניבון הישראלי המקיף לביטויים עממיים

הניבון הישראלי המקיף לביטויים עממיים

 
מחיר מכירה 115.2 ₪מחיר קודם128 ₪
לקסיקון מפה ביולוגיה

לקסיקון מפה ביולוגיה

אנגל אסתי
מחיר מכירה 152.1 ₪מחיר קודם169 ₪
לקסיקון השואה

לקסיקון השואה

לוין איתמר
מחיר מכירה 88.2 ₪מחיר קודם98 ₪
2019 מפת תל אביב אנגלית

2019 מפת תל אביב אנגלית

 
מחיר מכירה 42.3 ₪מחיר קודם47 ₪