דף הבית > לרכוב על הדרקון
לרכוב על הדרקון

לרכוב על הדרקון

         

תקציר

פריצתה של סין ככוח כלכלי עולמי היא סיפור הצלחה מעורר השתאות. כיום כל עסק שמעוניין להיות שחקן דומיננטי בכלכלה הגלובלית המשתנה במהירות צריך לדעת איך לשחק את המשחק בסין. ומי יוכל להדריך אתכם טוב יותר מהיזם החלוץ ג´ק פרקובסקי, שהגיע לסין בתחילת שנות התשעים כשרק רעיון באמתחתו, ובנה צעד אחר צעד את "אסימקו טכנולוגיות", אחת השחקניות הראשיות בשוק הרכב הסיני הצומח במהירות מסחררת.

סיפורו של פרקובסקי מרתק, מורכב ובלתי-נתפס לא פחות מסיפוריהם של אילי הון כגון רוקפלר וביל גייטס, אבל יש הבדל ברור: הם בנו את החברות שלהם כשארצות הברית היתה בשיא כוחה ופריחתה, ואילו הוא בנה את העסק שלו כשסין היתה רק בראשית עלייתה. התובנות שרכש פרקובסקי במשך יותר מ-15 שנה בסין רבות ערך ונוגעות לכולנו. למשל:

החדשות הטובות על סין הן שהכול אפשרי; החדשות הרעות הן ששום דבר לא קל.
כדי לבנות עסק בסין אתם חייבים למנות הנהלה מקומית טובה.
עליכם ללמוד מהי הסיבה האמיתית לכך שסין מסוגלת לייצר בעלות נמוכה כל כך.
תשכחו מכל מה שחשבתם על שליטה מרכזית של בייג´ין בכלכלה הסינית. למעשה, הכלכלה מבוזרת מאוד ומניעיה מקומיים. או כמו שאומרים הסינים, "ההרים גבוהים והקיסר רחוק."
פרקובסקי מתאר בחיוניות רבה איך זה להיות מערבי שחי ועובד בסין, ואת התמורה העצומה שחלה בסין מארץ נחשלת למוקד העולם החדש. הספר שופע תובנות חיוניות לכל מי ששואף לפרוץ לשוק הסיני, והוא מקור חשוב ללימוד ההתמודדות המעשית עם המציאות בסין כיום. הוא עונה על שאלות שאנשים מרבים לשאול את פרקובסקי בגלל ניסיונו הייחודי, וגם על שאלות שאיש מעולם לא חשב לשאול, אבל חשוב מאוד שיישאלו!


"אני אוהב את הספר של ג´ק פרקובסקי. הוא מספר בתעוזה, בצניעות רבה וממקור ראשון את סיפורו של האיש שהעז לבדו לעבור לסין ולנצל את ההזדמנות הכלכלית הגדולה של ימינו. פרקובסקי מזמין אותנו אל עולמו, הכולל פגישות עסקים ויצירת קשרים, גיוס עובדים ופיטוריהם, ולסביבת העבודה בסין. הוא חושף במה כרוכה ההקמה של חברת ייצור מהמובילות בעולם בארץ שבה עליך להציב מטרות ברורות ויציבות, אבל להשיג אותן בסביבה שבה הכללים ומעגלי ההשפעה משתנים כל הזמן. זה יותר ממדריך או ספר זיכרונות, זו מתנה מחבר מנוסה המעניק לכם את מפתח החוכמה והניסיון."

- טד ס. פישמן, מחבר "סין בע"מ"


מה חשבו הקוראים? 0 ביקורות
אזל זמנית

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כיצד להנהיג

כיצד להנהיג

דייוויד רובינשטיין
מחיר מכירה 128 ₪
40% הנחה על הספר השני
העצמאים

העצמאים

טל קפלינסקי
מחיר מכירה 92 ₪
40% הנחה על הספר השני
איפה האקזיט

איפה האקזיט

גל אלמוג
מחיר מכירה 98 ₪
40% הנחה על הספר השני
הטאו של עליבאבא

הטאו של עליבאבא

בריאן וונג
מחיר מכירה 98 ₪
40% הנחה על הספר השני
לחלק את העוגה

לחלק את העוגה

בארי ניילבאף
מחיר מכירה 112 ₪
40% הנחה על הספר השני
הלונה פארק של החיים

הלונה פארק של החיים

בוב אייגר
מחיר מכירה 118 ₪